| strawberryy a întrebat:

Ce sa fac sa scap de gelozia asta..nu-mi da motive dar mereu am ceva de zis sigh adica zice ca ma suna mai tarziu si nu ma mai suna si a doua zi zice ca l-a luat somnul..imi raspunde mereu la telefon stam in orase diferite nu foarte departe ne vedem cam odata la 2 saptamani pentru ca nu prea are timp..si eu disper am impresia ca mai sta si cu alte fete ..si mi`e greu pentru ca nu stam in acelasii orasi si nu am de unde sa stiu ce face ..suntem impreuna de 2 luni cand ii spun te iubesc sau orice alt-ceva nu ma crede zice ca nu are incredere in femei nu stiu nici pe tema asta ce sa fac sa il fac sa aiba incredere in mine il iubesc foarte mult si nu as vrea sa il pierd sad

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Gelozia e gelozie si nu scapi de ea decat atunci cand o sa locuiesti impreuna cu persoana respectiva. Daca nu stati in acelasi oras e normal sa aveti reactii de genul asta dar si reactiile astea au o limita. Daca tu te plangi ca va vedeti o data la 2 saptamani, eu ce sa mai zic ca ne vedem o data pe an si nu stam decat la 2 ore distanta, cu masina.Asa ca invata sa-l apreciezi asa cum este elhappy

| alexboyx a răspuns:

Pot pune pariu ca e putin mai mare si mai matur de cat tine, cand zice ca nu te crede ca il iubesti are dreptare.nu ai cum sa iubesti o persoana doar in 2 luni in care va vedeti din an in paste.Gelozia e un lucru prostesc...nu il sufoca sa il vei indeparta si poate va veti desparti doar din cauza ta! mult noroc si dragoste din partea mea!