| SweetGirl_1668 a întrebat:

Ce sa fac? sunt atat de suparata.am 13 ani.si sunt super suparata!

As vrea ca tatal si mama mea sa fie impreuna! Dar nu s`a putut din cauza bunicei mele si rautatea din ea`sad

Tatal meu a gasit pe altcineva. cum afacut el ca e inimerit o curva, o stie toata lumea, e de un an cu ea si sambata asta vor avea nunta.

Si nu vreau! De dus nici nu vreau sa ma duc! Nici atat! Dar nu vreau sa faca nunta cu proasta aia. E cea mai mare curva si il manipuleaza ea cum vrea si.nu stiu! Ce ma fac? Poate aia dupa nu il mai lasa sa vorbeasca cu mine iar el ma iubeste mult! si a zis ca nu se ia dupa aia.

Regreta mult ca face nunta asta si inca o mai iubeste pe mama mea dar face nunta si pentru bani[cam are datorii] si vrea sa scape de ele!sad ce ma >fac?

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

E dureros, ce-i drept sa-ti vezi parintii despartiti, dar e problema lor. Tu nu ai nicio garantie ca ei doi se mai iubesc, nu ai de unde sa stii. E de ajuns ca unul sa nu fie multumit cu relatia, si totul s-a dus de rapa.Chiar nu cred ca bunica ta are vreo legatura, crede-ma ca si mama s-a certat cu bunica de s-au plictisit amandoua, intrucat aveau pareri diferite, iar bunica se baga unde nu trebuie, dar ai mei au continuat, in ciuda tuturor dificultatilor, care erau muuuuulte. Explicatia? S-au iubit si au tinut la relatia lor.Probabil ca ai tai au ajuns intr-un impas, astfel ca relatia nu a mai mers si nu trebuie sa fie judecati pentru asta, au dreptul sa fie fericiti.
Referitor la logodnica tatalui tau, cred ca esti putin cam pripita.Nu cred ca e cel mai bun lucru sa asculti gura lumii si sa iei totul de bun, nu o cunosti suficient cat sa iti dea dreptul sa judeci.Si chiar de-ar fi cum zici tu, e alegerea tatalui tau, poate il face fericit. Tatal tau te iubeste, nu cred ca ar permite ca o femeie sa intervina intre tine si el.
Sfatul meu e sa accepti faptul ca parintii tai au vieti separate.Nu fi egoista si nu mai sta in calea fericirii lor. Ei tot parintii tai sunt, te iubesc in continuare, relatia lor conjugala a esuat, dar nu si familia voastra.happy
Ai grija de tine.>big grin

| Marijuana a răspuns:

Sechestreaza-l p tatal tau ca sa nu mai poata merge la nunta si scorpia sa ramana singuradevil...

Offf...scz dar alte idei n`amcrying sunt prea suparatacrying

| DeniAli14 a răspuns:

Poate o sa divorteze de ea dupa ce isi plateste datorialaughing crede-ma e mai bine sa asculti de adulti uneori. Ei stiu ce fac si ce vor sa faca. Stiu ca nu vrei sa mergi la nunta lor si mai bine incearca sa vb cu tatal tau si sa ii zici ce te deranjaza. Stiu ca doare caci am recut si eu prin ceva asemanator. Parintii mei era sa se desparta iar eu am fost foarte suparata si nu am mai vb cu ei cateva saptamani, iar apoi i-am chemat la masa sa vorbim (plangeam toti acolo) si le-am zis ca o sa imi distruga viata daca divorteaza dintr-o prostie, le-am zis ca vreau sa am o familie normala. Asa parintii mei au decis sa nu mai divorteze si acum se iubesc foarte mult. Lucrurile merg ca pe apa, iar eu zic sa iti asculti parintii. Ei stiu ce vor sa faca in continuare chiar daca tu esti de acord cu asta sau nu happybig hug

nu mai fi trista si incearca sa treci peste asta >big grin

| CHILIPIR a răspuns:

Singrul lucru pe care il poti face este sa te stapanesti si sa treci peste cu putin mai multa indiferenta chiar daca iti e greu.

| NoAntidote a răspuns:

Asa e. din despartirile adultilor cel mai mult sufera copiisad. incearca sa vorbesti cu fiecare pe rand. spune`le ca tu nu poti fi asa. toti copii au parintii impreuna si ai tai sunt despariti! daca inca se mai iubesc pot continua aceasta relatie macar de dragul tau! vorbeste cu ei! fa`i sa inteleaga! posibil sa nu asculte de un copil de 13 ani. dar incearcahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasol la mine mama e suparata rau de tot pe mine si nu stiu ce sa fac nici afara nu ma lasa si la scoala o sa vina lunea asta nici incredere nu mai are in mine nu stiu ce sa fac ca sa pot sa fiu cum eram inainte si sa ne intelegem bine ce sa fac spuneti-mi si mie ca nu mai vreau sa fiu pedepsita

| gHelena a răspuns:

Problemele adultilor raman ale lor. Desi iti iubesti mult parintii si vorbesti cu ei despre acest subiect, nu le poti dicta viata. Nu incerca sa il santajezi sentimental pe tatal tau, pentru ca, din cate am inteles el deja se afla intr-o situatie delicata. Cel mai bine ar fi sa ii arati ca esti alaturi de el si ca ai incredere, pentru de asta are nevoie acum. In privinta proaspetei lui sotii, e mai bine sa fii indiferenta, dar sa lasi loc si de "buna ziua". Un gand bun, Elena.