| bybkid a întrebat:

Ce sa gac daca imi place de un baiat care nici nu ma baga in seama?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Fa-ti o strategie cum sa-l cuceresti! Dovedeste-ti tie ca poti! Ex.:cauta-i compania, vorbeste mai mult cu el, cauta-i privirea de la distanta si cand te vede pleca ochii rusinoasa, invita-l sa mergeti pe jos acasa sau altundeva ca ti-e frica de caini, scrie-i biletele cu doua intelesuri, de felul:"eu te iubesc de-mi sar ochii! Tu?", care sunt o joaca premergatoare iubirii, ca din greseala atinge-l pe fata("vai cum iti sta parul!", sau "ai ceva aici pe fata, stai sa te sterg", ia-i mana lui in mana ta, apoi te scuzi rusinoasa("vai scuza-ma ca nu te-am intrebat daca ma lasi!"), roga-l sa te apere de...stiu eu cine,(asta da bine la un baiat!), sa te ajute sa duci un bagaj care este prea greu pentru tine...Vezi tu, o sa te descurci. Pune-ti mintea la contributie.Trebuie sa stii CA POTI!

identitate
| identitate a răspuns:

Te bagi singura in seama, nu-l astepti pe el.

| Lorelai a răspuns:

Ii poti atrage atentia prin diferite moduri, insa nu il poti face sa te placa sau te iubeasca.

Răspuns utilizator avertizat
| Btf a răspuns:

De obicei.trebuie sa-ti iei inima in dintzi si sa te duci sa vbesti cu el:d.sh bine intzeles incepi sa bati apropouri.:d:*:*

| matasux1 a răspuns:

Ignora-l si tu si vezi daca atunci te baga in seama, comportate ca si cum nu exista si tot timpul ai cate ceva de facut