| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa ii spun iubitei mele cand o sa ma intrebe daca m-am masturbat in trecut? Ea vrea sa fie sigura ca nu am facut asta.

Avem 21 de ani amundoi si suntem impreuna de un an..nu vreau sa se supere pe mine ca i-am ascuns asta..sau sa nu doreasaca sa mai fie cu mine din cauza asta.

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i sa mearga la un psiholog. Toti adolescentii normali se masturbeaza cel putin o data, face parte din dezvoltarea normala, din maturizarea sexuala. Asadar, raspunsul la intrebarea ei ar fi: da, m-am masturbat, fiindca am avut o adolescenta normala. Persoana acre nu a incercat niciodata asta are in 99% din cazuri o problema psihica. Daca partebera ta pretindea ca ea nu s-a masturbat, du-o la psiholog, fie are o problema psihica de tip anhedonism, fie e o mincinoasa patologica, oricum, trebuie investigata si ajutata sa se vindece, fiindca altfel nu va avea o viata normala si nici tu langa ea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Haha, prevezii vitorul de stii ca o sa te intrebe asta? Cat de naiva e fata aia sa creada ca nu te ai masturbat? serios acum

| mihai69 a răspuns:

Atunci spune-i sincer de ce te-ai temut să-i zici de la început. În plus, ar fi bine să-i aduci la cunoștință că dacă e musai ca pretendentu' ei să nu se fi jucat în veci cu puța personală, apăi trebuie să caute pe la grădinițe... sau să rămână virgină.

| neutrino a răspuns:

De ce te-ar intreba asa ceva, daca nici tu nu ai intrebat-o pe ea? Totusi, daca ea te intreaba, spune-i ca ai practicat putin acest sport in asteptarea relatiei cu ea si ca ai dorit sa-i fii fidel, chiar daca nu o cunosteai.

| cristimihailov a răspuns:

O relatie inseamna ca doua persoane sa se ia asa cum sunt si sa se inteleaga asa cum sunt.

Incearca sa ajunga si ea la aceasta concluzie si apoi spune-i daca tii neaparat si daca asta chiar va doare.

Ce sens ar avea sa ii ascunzi o chestie care nici nu este importanta in mod normal.

Ca ai mintit-o, spune-i adevarul. Ca nu vroiai sa o pierzi, de aceea ai facut-o. Acum ce sa faci daca o iubesti? Mai spune-i inca o minciunica pe care i-ai spus-o si declara ca asta a fost cam tot si ca i-ai spus tot ce aveai pe suflet.

Daca pleaca, atunci e perfect. Nu aveai nevoie de o persoana ca ea.

| Oana92 a răspuns:

Prietena ta e absurda! Te-ai masturbat, nu ai omorat pe cineva. Asta e motiv pentru a termina o relatie?:O

| Alcyon a răspuns:

Oau, parca ar avea 10 ani, nu 20! Toti oamenii se masturbeaza. Ce-i cu asta? E crescuta la manastire?

| Seepty a răspuns:

Spune-i ca inca nu te-ai masturbat nu are de unde sa stie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreab=o ea cu cate scule s-a scarpinat in scoica pana la tine? sa nu umble cu prostii ca nu tine.de la 13 ani pana la 22 cand v-ati cunscut si-a pus-o destul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarul, ca sa vezi cum reactioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca nici daca ar avea durata de viata a lui adam si eva nu ar gasi pe un baiat care nu a facut-o asa ca... oricum ar fi putin dusa dar nu mas mira, una pe care o preocupa asa ceva e religioasa, de obicei astia au ceva impotriva cu masturbatu

Răspuns utilizator avertizat
| stark47 a răspuns:

Nu inteleg care e problema ei in acesta situatie.nu erati impreuna, tu aveai nevoie insa nu vreai sa le cumperi de la cineva asa ca ai preferat metoda care nu deranjeaza pe nimeni, masturbarea.acum,daca intr-adevar o deranjeaza(din nou, nu vad un motiv logic pentru), ai putea sa ii spui ca nu, din moment ce niciodata nu va putea sa isi dea seama de contrariu.
insa te sfatui sa fii sincer si sa spui adevarul, aveti 21 de ani, iar asta nu e un motiv pentru a te desparti de cineva din moment ce toti baieti o fac la un moment dat

| buburuza2007 a răspuns:

Inseamna ca iubita ta e chiar cretina ia intreab-o si tu daca ea s-a masturbat in trecut si daca da despartate de ea, pe bune hai ca asta chiar a fost buna laughing

| Celentano1 a răspuns:

Ii poti spune CA NU TE-AI MASTURBAT., nu isi va da seama! (y)

| meatloaf a răspuns:

Este absolut normal sa te masturbezi.De ce nu i-ar conveni?!? Nu ai cum sa o minti.Ar fi nebuna sa te creada..sincer!

| astrixz a răspuns:

Daca nu ii convine ce aude de la tine, sa-si caute altul care nu s-a masturbatlaughing)