| MaxKiller a întrebat:

Cum ii spun iubitei mele sa mai slabeasca intr un mod dragut si delicat fara sa se supere? happy

27 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Simplu,faci abonament la sala pentru amandoi si-i spui ca nu vrei sa fii singur,sa vina cu tine!
happy
Vei reusi mult mai multe decat crezi: va slabi si ea, te vei antrena si tu, plus ca se va bucura ca vrei sa petreceti mai mult timp impreuna!
Nu fa greseala sa-i recomanzi sa slabeasca, direct, se va simti jignita.
happy

| JohnnyBi a răspuns:

Daca iubirea ta se ingrasa ai mai mult de iubit la ea rolling on the floor. ii legi un os de gat sa o alerge cainii prin parc laughing. sau sau sau ii zici "draga esti gravida?" si ea zice "nu" si tu zici "si eu care credeam ca burta... ooops" laughing. sau ii zici "stii ce planeta are forta gravitationala mai mare? tu" laughing.

acum lasand glumele de vacanta mare din program, se face ca daca o iubesti poti fi sincer cu ea. ca o relatie se bazeaza pe respect, sinceritate si incredere. deci daca ai aceste 3 lucruri zi-i in fata "draga facem si noi ceva sport" sau "fara suparare, dar ai cam pus pe tine" sau "vii la alergat cu mine? ca singur mi-e lene" (aici faci si tu sport). adica ce naiba, nu e ca si cum oamenii nu inteleg de vorba. trebuie doar ca acea vorba sa fie dulce. personal, daca am probleme de genul cu prietenele mele le zic pe fata: te-ai facut cat usa, ai de gand sa slabesti sau te pun pe post de usa la garaj iarna. la unele merge, la altele nu.

| MDenisee a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ii legi un os de gat? sa o alerge cainii prin parc? draga esti gravida? ce dracu sunt frate cu ideile astea, zici ca sunteti perfecti din cap pana in picioare, vezi-ti de viata ta, si slabeste tu pentru toti si toate daca esti asa bun, alerga-ter pe tine cainii dupa osul tau prins de gat!

| JohnnyBi a răspuns (pentru MDenisee):

Nu-i asa ca nu ai simtul umorului? in cazul in care am precizat ca glumesc prin acele idei?

| neutrino a răspuns:

Spune-i ca ai nevoie de aer proaspat.

| Zabbyel a răspuns:

Mai fa si tu din "cand" in "cand" putina miscare happy

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca te deranjeaza cum arata de ce mai stai cu ea?
Iubirea inseamna sa il accepti pe cel de langa tine asa cum este fara sa incerci sa il schimbi.
Decat sa iti fie rusine sa iesi cu ea pe strada mai bine o lasi libera, si iti gasesti pe cineva pe gustul tau.

| lex79 a răspuns (pentru Hαppiηеss):

Poate femeia s-a ingrasat intre timp, asta nu inseamna ca nu o mai iubeste si nu mai este sufletul lui, doar pentru ca vaca a incetat sa se mai ingrijeasca de ea. mi se pare normal sa i se reaminteasca lucrul asta. daca esti intr-o relatie nu inseamna ca nu trebuie sa mai ai grija de tine!
sta cu ea pentru ca o iubeste. a iubi nu inseamna a accepta ca aia se face cat scroafa, ci a aprecia ceea ce este ca si om si starile pe care el le traieste datorita ei.
pentru ca o iubeste si nu vrea sa o paraseasca vrea sa fie mai buna, pentru el si pentru ea.

ce superficiala e dragostea pentru tine.

| MDenisee a răspuns (pentru lex79):

Aaa da am mai uitat sa-ti spun ceva, sper sa ti se ofere ceea ce oferi si tu in momentul de fata happy cius big grin

| lex79 a răspuns (pentru MDenisee):

Deci eu trebuie sa-mi imaginez ca sunt grasa. bun, imi imaginez asta si mai departe imi imaginez cum sa schimb aceasta situatie.
eu nu sunt grasa si fac miscare din cand in cand, in primul rand pentru ca imi face bine.
in al 2-lea rand n-a spus nimeni ceva de vreo anorexica- ca sa zici ca o sa intram in pamant oase. tu esti in extreme rau!

n-am ofensat pe nimeni(cine s-a simtit ofensat? o persoana care nu cunoaste aceasta discutie? eh a dreacu! sau poate tu? oare de ce? de lene!)
nu ma indoiesc ca tie iti place cum gandesti! respectiv naiv si limitat(hai sa nu ne spunem in fata ce simtitm si ce avem nevoie pentru ca supara si hai mai bine sa fim nemultumiti in sinea noastra decat sa deranjam asa putin cu o remarca. revin si sustin ca o despartire ar durea mult mai mult, decat sa i se spuna ca nu i-ar strica o cura.ar fi si penibil sa fii parasita pentru ca esti prea grasa.inseamna ca nu ti-ai dat deloc silinta).

feedback-ul se ofera pentru a schimba in bine. de cand asta inseamna sa fii rau?! evolueaza tu fara un feedback!(tu si cu feedback refuzi sa evoluezi, oare ce spune asta despre tine? nu, te obosi, e retorica).

cineva mai sus spunea ca s-a apucat de sport fara sa ii zica iubitul ca e pufoasa. aceea e o fata simtita, ingrijita. isi da seama ca a depasit o limita. asta nu inseamna ca va deveni anorexica. asta nu inseamna ca toate sunt asa(desi ar trebui) si unora trebuie sa le dai peste nas cand sunt nesimtite. asta nu e rautate! dar ce poti intelege tu la nivelul tau?

ps: nu te lega de viata mea personala ca te risti rau! nu imi oferi "sperantele" tale ca habar nu ai ce femeie sunt eu pentru partenerul meu! in plus iubirea nu se cantareste! si trebuie sa fii naiv sa ai pretentia sa primesti cat oferi sau ce meriti! nu exista asa ceva lumea reala! trebuie sa te bucuri atunci cand primesti, ca nimeni nu e obligat sa te iubeasca, indiferent ce si cat ii oferi tu!

| Hαppiηеss a răspuns (pentru lex79):

Ok, iti inteleg punctul de vedere e strict parerea ta nu ma intereseaza!
Dar chiar trebuie sa jignesti asa? Vaca, scroafa, obeza, delasatoare!?
Vrei un sfat?
Si daca nu-l vrei eu tot ti-l dau : Cand te trezeti dimineata uita-te in oglinda si daca vezi un chip perfect un corp la fel de perfect si pe deasupra mai ai si un caracter fara repros atunci arunca cu piatra! Daca nu, taci!

| AleexaIoana a răspuns (pentru Hαppiηеss):

Respect!

| MDenisee a răspuns (pentru lex79):

La nivelul meu? tot eu sunt aia cu nivelul scazut? sau tu ca nu ai inteles la ce ma refeream, nu era vorba despre anorexie draga mea, dar ce sa-ti mai cer si tie, daca tot nu vrei ca nimeni sa se lege de viata ta si ce femeie de calitate esti tu, asa nu te mai lega nici tu de viata altora, nu interseaza pe nimeni cat de buna esti tu pentru partenerul tau, ok, data viitoare citeste cu atentie si nu mai sarii asa in ochii oamenilor, in plus nu te mai lua de sfaturile altora si taci! e mai simplu si mai util sa-ti vezi de treaba ta, daca nu ti-a placut raspunsul meu, nu ai decat sa il ignori, iti doresc multa fericire in continuare...

| lex79 a răspuns (pentru Hαppiηеss):

Exact asta e ideea, ca trebuie sa ai grija de tine!

inca o data intreb ca nu pot intelege. pe cine am ofensat? pe cineva care nu poarticipa la discutia asta? si obeza si delasatoare nu sunt ofense.

| lex79 a răspuns:

Se ingrasa pentru ca iti mananca zilelebatting eyelashes.

lasand gluma la o parte propune-i sa faceti sport impreuna si sa tineti o dieta. zi ca vrei mai mult pentru tine, dar ai nevoie de sprijinul ei.
daca nu se simte zii in fata ca nu iti place de ea ca a devenit neingrijita si delasatoare cu propria persoana.

| MDenisee a răspuns:

Nu imi place, sincer chiar nu-mi place cum gandesti, dragule ea este iubita ta, daca ii vei spune asta o vei rani sufleteste, in plus ar putea sa-si faca rau, sa vrea pe urma sa slabeasca sa se infometeze si altele, ea pana acum ti-a fost loiala si nu ti-a cerut sa schimbi nimic la tine, ar fi un gest foarte urat sa-i ceri asta, mai ales asta, e fata si are o stare emotionala foarte sensibila, o vei ditruge! Mai bine te desparti de ea, de ce o mai amagesti daca nu iti place felul ei de a fii? Asa in viata nu o sa ajungi nicaieri, trebuie sa accepti persoana de lanaga tine si cu buna si cu rele, bafta in continuare! happy

| lex79 a răspuns (pentru MDenisee):

Tie nu-ti place cum gandeste el. mie cum gandesti tu. deci el trebuie sa fie obligat sa o iubeasca asa delasatoare cum e?! cine ar iubi un astfel de om?
sau daca nu, sa se desparta ca probabil o va durea mai putin despartirea decat sa i spuna sa mai slabeasca.interesant!
mai bine obeza si singura(=>delasatoare si neingrijita), decat slaba si iubita(activa, cum e si normal sa fie)...

| MDenisee a răspuns (pentru lex79):

Delasatoare? cine ar iubi un astfel de om? tu te numesti om? care stii decat sa critici, pune-te o secunda in locul fetei sau altor milioane de fete care simt acelasi lucru, si apoi comenteaza cat te duce gura, nu mai fiti frate asa de rai, e viata fetei, daca asa e ea, nu e obligata sa slabeasca pentru ca nu ii mai comvine lui, sa ii ia domne alta, a spus ca s-a mai ingrasat? deci inainte era mai buna cand nu era asa de grasa ca acum, urat fratilor, urat, ce sa zic, sper sa ramaneti fericiti cu voi cu cu corpurile voastre ca doar atat o sa va mai ramana, pana cand or sa ajunga la cativa metri sub pamant, oase, doar oase :d
P.s- mie imi place modul meu de a gandii, si pe altii ii ajuta, ar trebui sa inveti sa nu mai critici si sa ajuti mai mult pe cei de lanaga tine, nu sa arunci in stanga si in dreapta jigniri!

| SebastianCMT a răspuns:

In primul rand trebuie sa o iubesti asa cum este cu bune cu rele ca pana la urma asta inseamna iubirea. Iar daca te deranjeaza... Ii poti spune frumos ceva gen tine si tu la imaginea ta sau fa miscare ca sa te mentii in forma.

| chyccorita a răspuns:

Nu vei reusi niciodata sa faci asta fara sa se supere.Iar daca o iubesti accepto asa, o vei supara daca ii vei spune sa slabeasca poate fi cel mai dulce mod cel in care ii vei spune dar tot o va durea.Laso sa faca ea alegerea asta daca isi va dori o va face fara sa-i spui tu.Si eu sunt la cura de slabire dar iubitul meu nu mi-a zis niciodata sa slabesc, dinpotriva mi-a zis ca sunt foarte frumoasa asa, nu sunt grasa dar imi trebuie cateva kg in minus.Gandestete bine la ce vei face...

| florin96ak47 a răspuns:

Spune-i ca mergi la alergat/jogging si daca vrea sa vina cu tine ca sa nu fii singur.
Sau du-te la sala, vorbeste-i mai mult despre asta dar discret.
Si incearca sa cumperi multa mancare dar sa-i spui delicat sa nu mai manance cu niste glume etc.
Spune glume despre cei grasi (cand ea e de fata).

| MaxKiller explică (pentru florin96ak47):

Am incercat cam tot ce aispus tu intr un mod cat se poate de delicat.
Acum nu stiu daca a prins ideea tongue

| mariusice a răspuns:

Deci oricum ai dao si ai intoarceo e nasol daca nu-i zici inseamna ca o minti dar e bine ca nu stie ca o minti dar suspecteaza si oricum sufera pe aspectul asta daca iti zici se supara ca asa e omul il doare adevarul, Deci baga tactica apuctiva amandoi de alergat si va trebui sa o convingi ca ii va fi rusine sa iasa la alergat, zii ca ti-ar face placere sa alergati amandoi ca doar cei care se iubesc fac totul in doi. succes

| MaxKiller explică:

Mda... laughing
Pai o iubesc dar vad ca iubirea mea ingrasa tongue

| assasins a răspuns:

Nu ii zici! O sa supere sigur!

| Andrei_Moraru_1995 a răspuns:

Ii cumperi cea mai scumpa rochie dintr-un magazin si asigura-te ca ii place mult si sa fie cu un numar doua mai mic decat al ei. O sa slabeasca sigur.