| cookie93 a întrebat:

Ce se intampla cu mine? e o poveste lunga dar ascultati'ma.va rog.am 18 ani.anul trecut, am cunoscut un baiat la un joc online. el are acum 25 de ani.ne intelegeam bine. vorbeam mult.eu aveam prieten, el nu avea prietena atunci.in vara, m-am certat groaznic cu prietenul, el a fost alaturi de mine. m-am impacat pana la urma dar nu i'am mai zis lui acest lucru.am tot simtit ceva pentru el cu timpul.nu stiu, comportament, modul de a vorbi etc.are ceva defecte dar parca cand vreau sa uit de el, nu am putut. i'am marturisit ca simt ceva pentru el si a ramas socat. oricum, nu aveam cum sa fim impreuna.(eu bucuretsi, el galati). dar acum are prietena.intr'un fel.nu m-a deranjat la inceput dar acum.cand vad avatarele lui love si status cu stapana sufletului lui, ma roade.tot ma gandesc noaptea la el si nu pot dormi.acum vorbim dar ca prieteni. a fost o perioada cand nu prea mai vorbeam si ma durea ca ma ignora pana sa ii recunosc sentimentele.sunt fericita cu prietenul meu dar nu pot sa inteleg de ce ma indragostesc asa repede de alti? ce pot sa fac? mi-a zis ca sunt o fata cu suflet bun si se vede ca tine la mine dar ca prietena... ce pot face sa numai am acest sentimente? simt ca innebunesc.va rog.si ce sa fac pentru viitor. funda

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Pote e din cauza ca esti constienta ca e un lucru interzis in situatia ta si de aceea te atrage si mai mult. Pana la urma nu il cunosti pe acel baiat atat de bine incat sa te faca sa visezi. Ii cunosti doar partea draguta si nu defectele. Eu zic sa nu mai vorbesti cu el si sa-ti indrepti toata atentia spre relatia ta. Gandeste-te ca el este baiatul pe care il iubesti, care te iubeste, care te tine in brate si e langa tine. Nu merita sa traiesti cu o framantare in suflet, nu face bine relatiei tale. Traieste-ti iubirea si nu mai visa la o relatie nepotrivita! Pretuieste ceea ce ai!

7 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Asa se intampla in perioada adolescentei, te indragostesti foarte repede, la fel o sa-ti si treaca.incearca sa nu mai folosesti mess-ul asa des si stai mai mult cu prietenul tau, asa ai sa scapi de toate aceste feeling-uri.stii tu,ochii care nu se vad se uita, aici nu va fi vorba de uitat dar dupa o perioada nu vei mai avea nici o remuscare la avatarele lui sau statusuri, etc il vei simpatiza ca un amic si atat

| Vara200 a răspuns:

Pai stai mai mult timp cu prietenul tau, astfel incat vei uita de celalat baiat! Pe mess daca vrei poti sa-i dai ignor, iar asta te va inveseli deoarece nu mai vei vedea avatarele si status-urile lui si nu te va mai durea asa tare!

| flavius19992 a răspuns:

Draga mea, uita-l is incearca sa stai mai mult cu prietenul tau. nu-i mai da importanta asa multa si consideral doar un amic. bafta!

| CEA a răspuns:

Numara oi.

| GhettoTamplar a răspuns:

Sati zic cevahappy eu sunt baiat mi s-a intamplat si mie asta de fapt acum se intampla recomandarea mea ar fi sa il uiti pentru ca o sa te raneasca din nou si din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Împlică-te mai mult în relația cu actualul iubit; faceți dragoste mai des; faceți lucruri împreună, de ex. o prăjitură sau ceva; fii mai atentă cu el, și ai să uiți de acest băiat. Succes.

| gelino a răspuns:

Toata lumea tiar zice cv de genul " uital. incearca sa uiti " dar nu e chiar asa de simplu. niciodata nu este. dar cel mai bine ar fi sa va intalniti o singura data la mijlok de drum sa purtati o conversatie si sal saruti la sfarsit. daca vei simti ceva pentru el si el pentru tine va fi bine. cel putin la inceput. insa relatiile la distanta de obicei nu exista. insa sunt si exceptii. poate relatia voastra va fi una dintre ele. gandeste pozitiv. daac nu se va intampla nimic la intalnire inseamna ca ai sa poti sa-l uiti foarte usor. ai incredere si totul va fi binebatting eyelashes