| cookie93 a întrebat:

am pus in urma cu ceva timp aceasta intrebare:Ce se intampla cu mine? e o poveste lunga dar ascultati'ma.va rog.am 18 ani.anul trecut, am cunoscut un baiat la un joc online. el are acum 25 de ani.ne intelegeam bine. vorbeam mult.eu aveam prieten, el nu avea prietena atunci.in vara, m-am certat groaznic cu prietenul, el a fost alaturi de mine. m-am impacat pana la urma dar nu i'am mai zis lui acest lucru.am tot simtit ceva pentru el cu timpul.nu stiu, comportament, modul de a vorbi etc.are ceva defecte dar parca cand vreau sa uit de el, nu am putut. i'am marturisit ca simt ceva pentru el si a ramas socat. oricum, nu aveam cum sa fim impreuna.(eu bucuretsi, el galati). dar acum are prietena.intr'un fel.nu m-a deranjat la inceput dar acum.cand vad avatarele lui love si status cu stapana sufletului lui, ma roade.tot ma gandesc noaptea la el si nu pot dormi.acum vorbim dar ca prieteni. a fost o perioada cand nu prea mai vorbeam si ma durea ca ma ignora pana sa ii recunosc sentimentele.sunt fericita cu prietenul meu dar nu pot sa inteleg de ce ma indragostesc asa repede de alti? ce pot sa fac? mi-a zis ca sunt o fata cu suflet bun si se vede ca tine la mine dar ca prietena... ce pot face sa numai am acest sentimente? simt ca innebunesc.va rog.si ce sa fac pentru viitor. funda

am primit raspunsul dorit.bun.am facut ce mi s-a spus. faza este ca nu am mai intrat pe mess pe id cu care vorbesc cu tipul. buba este ca ma mancat undeva cum s'ar zice sa ma uit pe facebooku lui si am vazut starea lui.am crezut ca mor.in acel moment tot ce am luptat sa numai simt nimica pentru el, au revenit inapoi.eu am prieten, el nu stie asta.acum nu prea mai vorbeste cu mine. daca e sa ii zic ceva, imi zici un buna, vorbim ce vorbim si dupa imi raspunde cam dupa 5 minute.sec...straight face si atunci eu ies. el imi spunea ca orice ar fi, vom vorbi nu stiu ce ca siasa daca are prietena nu il impiedica ca de aia sunt prieteni buni etc etc.ma rog.eu ii gasesc acum foarte multe chestii diferite fata de prietenul meu dar tot ma deranjeaza.adica in suflet vad ca nu mi se mai da o batalie dar in mintea mea e tot o varza totala. ce pot face? de ignore nu pot pentru ca nu am curaj.nu am forta sa fac asta. mi'as dori sa fie ca la inceput toata treaba sa vorbim intr'una despre orice acum chiar nu m'ai avem ce discuta.este adevarat ca si eu l'am cam ignorat si nu am mai pus emoticoane ca inainte sperand ca asa pot sa il uit dar acum... ce pot face? cand sunt cu prietenul meu, uit total de el sau in orice situatie dar nu in fiecare zi pot avea o activitate sa il uit.eu simt ca numai sunt indragostita de el dar ma deranjeaza toata treaba asta cu iubita lui.va rog help. funda

6 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

1. daca iti iubeai prietenul cu adevarat nu te gandeai la altul! nici pentru o simpla conversatie, mai ales sa lasi sa decurga atat de mult. gandeste-te pe acre il vrei si prietenul actula nu merita sa ii faci una ca asta! 2. ramai cu unul, nu-i poti avea pe toti! nu te fa nefericita! ai grija.winking

| LoryM22 a răspuns:

Eu cred ca e o chestie psihica,poate putin egoism,cat era singur iti acorda mult timp,acum are timp doar pentru iubita lui,asta cred ca te supara,iar legat de relatia ta,tu il iubesti cu adevarat pe iubitul tau,daca zici ca te atrag si altii? Stai tu singura intr-o camera si gandeste-te la toate aspectele astea,adevaratul raspuns in ai in sufletul tau,noi iti vom da niste sfaturi atat poate nu te vor ajuta,incearca sa nu mai minti(atat pe prieten,cat si pe iubit,poate va afla de asta si iti vei ingreuna situatia)pentru ca la un moment dat nu vei stii ce sa faci si te vei afunda tot mai rau in stari de depresie, singuratate, etc.

| ForeverRock a răspuns:

Iubita si eu sunt in aceeasi situatie ca tine numai ca difera varstele...in fine. Uite eu cred ca tipul are ceva in plus care tie iti lipseste si nu gasesti acel lucru la prietenul tau.Sunt convinsa ca iti iubesti prietenul dar te atrage si tipu de care vorbeai. Nu e usor, stiu dar nici imposibil. Nu iti cer sa nu te mai gadesti la el ca stiu ca nu se poate dar incearca sa cauti ce te atrage la el si vorbeste cu prietenul tau (discret fara sa atragi banuieli) sa iti ofere acele lucruri. Si chestia cu iubita lui.hmmm esti o tipa geloasa ca si mine de altfel stiu ca nu ti-e usor sa accepti asta dar treci pestewinkingapropo el simte ceva pentru tine? thinking Daca nu gandeste-te foarte bine la situatie si incearca sa alegi ce e mai bine pentru tinehappy sper ca te-am ajutat.Sa ne auzim cu bine!

| Biencuta_5593 a răspuns:

Am doar 13 ani.si na ti-am inteles intrebare...sa-ti spun ceva. Daca l-ai iubi pe prt tau.nu te-ai mai gandi la al doileawinking.si ar trebui sal alegi p al 2 lea.da' faza-i ca e mai mare ca tine.are prt.si na. distanta...dar stii ce? anii si distanta nu conteaza! incearca sa vb cu el.sa-i spui ce simti.nu stiu.fa ce crezi tu ca e binewinking

| Pavel_Roberto_1998 a răspuns:

Fii mai explicita, fetita! doar nu trebuie sa stam sa descifram enigme! bafta si CAUTA ALTA SOLUTIE!(verde de paris, etc)

| luca123 a răspuns:

Foarte,foarte simplu,daca vrei sa scapi de sentiment scapa si de el, stergel c(ca prieten)de pe facebook, de pe mess...in plus nici nu te-ai intalnit cu el. uita de el pur si simplu stergandul din viata ta cu totul