| Chessy a întrebat:

Ce se întâmplă dacă faci neprotejat de câte ori vrei, fără să dea drumul. Poți rămâne însărcinată, am făcut de multe ori neprotejat, el il scoate înainte să dea drumul.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care partenerul de sex are suficient de multa experienta sexuala, incat acesta sa fie capabil sa-si controleze, coordoneze si retina perfect ejacularea, doar in acel caz se poate folosi cu un grad de success relativ, metoda coitului interupt. Insa aceasta metoda daca este folosita impreuna cu metoda contraceptiva cunoscuta sub denumirea de cea a ''calendarului'', in acel caz gradul de protectie contraceptiva ''naturala'' poate creste la cote foarte mari, acceptabile dupa cum reiese din sporul natural a populatiei in ultimele 2-3 milenii. Dar cu toate cele pezentate si precizate, este mai mult decat indicat sa fie folosite metodele de protectie contraceptiva moderne ultra eficiente. Multa sanatatE!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poti ramane insarcinata datorita lichidului pre-ejaculator ce contine in anumite cazuri si spermatozoizi.

| Chessy explică (pentru MihaiNicu23):

Si chiar dacă s-a masturbat înainte de asta, pot să rămân.

| eliancodrut a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Vezi ca vine corbulalbrosu si iti face teoria lichidelor sexuale si-ti demonstreaza ca lichidul pre-ejaculator nu poate avea spermatozoizi. Asa a facut cu mine, cand am afirmat ce ai afirmat si tu. big grin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru eliancodrut):

Nu este nevoie sa faci nimic altceva in afara de a accesa raspunsurile acelui dobitoc imbecil caruia ii iei apararea (este perfect valabila vorba aia cu sacul si petecul rolling on the floor ) si s-ar putea sa ai suficienta capacitate de a analiza si a-ti da seama de nivelul lui de inteligenta. Totusi citind acum putin mai atent raspunsul sau, am observant si constatat cu surprindere si chiar cu uimire, faptul ca observatiile si criticile mele privind greselile si aberatiile sustinute pana in present si-au facut efectul. Pentru prima data si-a nuantat afirmatia prin folosirea sintagmei ''IN ANUMITE CAZURI'' asa cum este CORECT si pentru acest lucru ma simt nevoit sa-l felicit. Bravo felicitari thumbs up. Din pacate NU pot afirma acelasi lucru si in cazul tau dragul meu @eliancodrut. Ai ramas acelasi cu cel din urma cu cateva zile...rolling on the floor laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Domnule, o zicala spune: Prostii cred ca toti de langa el sunt prosti, numai el este destept.
Uite ce spune un specialist in sexologie.
"Coitus interruptus este o forma a relatiilor sexuale ce presupune retragerea rapida a penisului din vaginul partenerei inainte de ejaculare. Aceasta se mai numeste prin urmare si metoda retragerii, de la care se asteapta prevenirea aparitiei sarcinilor nedorite.

Este coitus interruptus o medota eficienta?

Dintre toate metodele de contraceptie, coitus interruptus are cel mai mare procent de esec, fiind ineficienta in 20% din cazuri. Asadar, metoda retragerii cu siguranta nu este cel mai sigur mod de a te proteja de o sarcina nedorita.

Principalul responsabil pentru aceasta rata de esec este fluidul pre-ejaculator, ce este secretat de penis in timpul excitarii. Acesta este eliberat fara ca barbatul sa fie constient, si poate contine si spermatozoizi."

Numarul spermatozoizilor poate fi cu atat mai mare cu cat barbatul a ejaculat cu destul de putin timp inainte (in aceeasi zi), astfel incat unii spermatozoizi pot fi deja pe drumul spre ovul, chiar inainte ca barbatul sa ajunga la orgasm."

| Dyalema a răspuns:

Cea mai proastă metodă de contracepție. Eu am 2 copii obținuți astfel?

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu poți rămâne însărcinată dacă se controlează foarte bine.
Poți lua doar anumite boli, dacă nu e un partener stabil, pe care să-l cunoști foarte bine.