| rebela a întrebat:

Ce sfat sau ce as putea sa fac cu prietena mea cea mai buna pentru ca sufere pentru un baiat de care sa despartit.Degeaba sta cu alti ca tot la el se gandeste si acum face un lucru oribil:SE TAIE PE MAINE CU LAMA.Si in plus se mai cearta si cu mama si cu tatal ei.Si sunt momente cand este cu moralu la pamant.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, viata mege mai departe, nu e un capat de lume... timpul vindeca toate ranile, trebuie sa gandeasca pozitiv, viata e frumoasa daca stie sa o traiasca din plin, sa se bucure de anii tineretii in loc sa sufere. E greu sa nu fi cu persoana iubita, dar asta e, nu are ce sa faca, decat sa gandeasca pozitiv, sa se resemneze, e greu, dar trece.

6 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Resemnarea este singura solutie. Ochii mari! Lumea nu se rezuma la un singur om!

| tyana a răspuns:

Prietena ta are urgent nevoie de un psiholog sau consult psihiatric.Incearca sa vorbesti serios cu ea si sa vorbesti cu parintii ei daca ii vrei binele.Fiecare scoala are psiholog care acorda sedinte gratuite, convinge-o cu orice pret ca are nevoie de ajutor specializat.Azi se taie cu lama, maine doamne fereste ce mai face. Vorbeste cu parintii ei neaparat!

kratos
| kratos a răspuns:

Prietena ta cati ani are? Cat timp a stat cu el?
Oare s-au terminat baietii pe lumea asta?
Era el alesul?

| BaByTzZa a răspuns:

Buna ...este grew sa iubesti pe cineva si sa depasesti momentu asa repede da ar fi bine sa ii dai sfaturi ca nu e bine ce fake si sa ii spui ca viata merge inainte si cu grew da o sa depaseasca momentu asta dificil tu trebuie sa o sprijin si sa fii langa ea si la bine si la rawtongue

| sarinutza a răspuns:

Pai eu i-as recomanda sa vorbeasca cu el sau sa il uite stiu ca va fi greu dar merita o incercarewinking

| radu19 a răspuns:

Poithinking da'i un cutit mai mare!