| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de prezervative și lubrifiant sunt cele mai potrivite pentru momentul dezvirginarii? Ca protecție, prietenul luase Durex Intense, dar am citit ca au la suprafața nu știu ce nervuri și puncte in relief, ori eu cred ca aceste caracteristici ar face ca pe mine sa ma doară și mai tare și ca mai degrabă ar fi pentru persoane cu mai multă experiența, care chiar simt plăcere și vor si mai mult.

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Este irelevant, prezervativ sa fie si lubrifiant folositi daca nu te uzi.

sunt prea multe tipuri de prezervative si diferentele intre ele sunt minore. Luati orice vrei.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru deflorare (dezvirginare) NU ai nevoie de lubrefiant, ca vaginul fetei se umezeste foarte repede si mult, trebundin doar un PRELUDIU foarte bun, de macar 10 minute, ca excitatia sa se produca si deflorarea sa nu fie dureroasa, ci chiar placuta.
Abia dupa preludiu baiatul isi pune prezervativul si trece la sexul cu penetrare.
Ideal este sa folositi un prezervativ, nu are importanta ce marca, doar sa stea perfect strans si intins pe cucul baiatului, ca de-i larg, sigur se rupe la sex.

| mihai69 a răspuns:

Luați un Durex Extended Pleasure, dar să-l pună pe dos (cu partea care în mod normal se pune pe penis, înspre afară) - anestezicul s-ar putea să te ajute. Dar nu e rău nici să pui lubrifiant (tot de la Durex), însă nu mai devreme de a te excita pe tine la maximum, ca să ți se relaxeze musculatura vaginului pentru a ușura intromisiunea.

| ywar a răspuns:

Si o sa-i moara la intrare programand atat dezvirginarea. Fac pariu!

| sofisis a răspuns (pentru ywar):

laughing)) subscriu

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Probabil ca așa pare din exterior și sunt constienta de asta, însă nu îmi planific nimic. Pur și simplu nu am experiența și am foarte multe incertitudini, iar faptul ca le-am lăsat pe toate pana acum sa rămână sub semnul întrebării nu m-a ajutat prea mult. Acum doar încerc sa ma informez și sa inteleg mai multe lucruri care, candva, poate ma vor ajuta sa le știu.

| stefan6666 a răspuns:

Ați trebuie unu mai în vârstă care sa o facă fără ie cel mai bine

| Florinaex2 a răspuns:

Sunt de parere sa folositi Durex Extra Safe, sunt destul de groase si sigure, durex intense au intr-adevar puncte in relief dar sunt inofensive, nu le simti deloc si pe langa asta sunt si subtiri si daca nu esti atent la penetrare se poate sparge oricand. si de lubrifiant nu ai nevoie. Inainte de penetrare prietenul tau iti poate face sex oral, lubrifiere naturala si cea mai buna. Bafta