| PauLInna a întrebat:

Ce trebuie sa faca un baiat ca sa i se scoale? ..cat de repede i se scoala? Daca vede o fata cu sanii mari i se scoala daca se uita? Dau funda pentru cel mai explicit raspuns

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca fata e buna rau, se scoala

| RAY a răspuns:

Aia se numeste erectie si se declanseza la un stimul sexual, adica cand vezi sanii, fundul, vaginul etc sangele pleaca cu mare viteza spre penis facandul sa fie in erectie

| RAY a răspuns:

Erectie poti avea si dimineata fara vreun stimul sexual, imagineazati ca poti ejacula si in vis fara sa faci ceva fizic, creierul e cel mai sexal organ

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa aiba o imaginatie cat mai bogata, mai perversa. Unora, penisul le intra in erectie chiar si atunci cand vad niste chilotei intinsi pe sfoara la uscat. Altora li se scoala mai greu si pentru asta trebuie sa munceasca intens uneori minute in sir. Excitatia vizuala provocata de privirea unor reviste sau filme cu continut sexy sau porno, se numara printre principalii factorii care in majoritatea cazurilor declanseaza erectia instantanee.

| Xpressurself a răspuns:

Fiecare baiat are proprii declansatori. Toti baietii sunt diferiti. Tu ai propria ta modalitate de a te excita. Asadar da, unii baieti au erectie vazand sanii unei fete, altii fundul, picioarele, parul pubian, etc. nu insist aici, lista e lunga.
Viteza cu care intrii in erectie depinde de câtă atractie sexuală exista între tine și o fata. Exista mai multe feluri de atractie daca ar fi sa despicam putin subiectul: atractie intelectuala, fizica, sexuala, afectiva etc.
Pentru a avea succes in pat cu o fata dar si mai apoi in restul timpului trebuie sa existe atractie pe cel putin doua dintre planurile pe care le-am descris mai sus. Adica va trebui sa simti in primul rand atractie sexuala, mai clar sa ai erectie cand o vezi ca sa zic asa si in plus sa mai existe atractie pe inca un plan, de exemplu sa-ti placa sa discuti despre lectiile de la scoala cu ea, sau despre fotbal, sau despre gatit etc.
Este necesar sa simta si ea la fel pentru tine, asta inseamna sa fiti compatibili sexual. Atractia fizica nu este atractie sexuala. A iti place cum arata o fata nu inseamna ca ai erectie cand o dezbraci in mod necesar.
Pe scurt depinde de cat de mare este atractia sexuala intre tine si ea. In plus este necesar sa fiti compatibili pe cel putin doua planuri, primul sexual si apoi cel putin inca ceva ce aveti in comun, altfel nu tine relatia.
Sportul si multa miscare, efortul sustinut de a invata la scoala face organismul sa produca testosteron in cantitati suficiente pentru o erectie tare.