| angelinthedark a întrebat:

Ce v-ati face fara persoana iubita? Cum ai reactiona si ce ai face daca persoana pe care o iubesti enorm si ai avut o relatie cu el/ea te lasa balta? Nu e cazul meu, doar intreb, dau fundita.Deci,ce ati face?

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

As suferi enorm dar ar trebui sa trec peste, pana la urma timpul le rezolva pe toate. Dar e foarte dezamagitor sa-ti dai seama ca dupa multe luni de iubire si fericire, persoana respectiva s-a saturat de tine si nu vrea sa te mai vada. Eu nu prea pot sa ma impac cu ideea asta, mi se pare foarte absurd.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

As suferi mult si as supravietui. Lucrurile astea se intampla, dar viata se termina doar cand te pierzi pe tine insuti.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Am patit deja asta dar acum chiar nu imi mai pasa.
Imi pare bine ca nu mai e in viata mea!

Pe moment ajungi sa suferi dar apoi vei realiza ca n-a fost sa fie!

identitate
| identitate a răspuns:

As lua fundita de la tine si i-as da-o. Ce ar putea sa-si doreasca mai mult decat o fundita?!

| stresu a răspuns:

Daca dispare pe undeva, il bantui, nu stiuthinking
Nu stiu altii cum sunt, dar eu nu am ganduri de astea apocaliptice. Din punctul meu de vedere o relatie nu reprezinta ceea ce se intampla pana la despartire, asa ca nu ma trezesc dimineata cu raul in fata. Merge bine, nu ma gandesc la prostii. Traiesc clipa si gata.

| Mya a răspuns:

E un proces prin care poti trece de mai multe ori. Ce poti face? Suferi, simti ca il urasti, ca il iubesti... urasti, iubesti, urasti...pana cand iubesti din nou pe altcineva! Deci, as merge mai departe!

| Lorelai a răspuns:

As suferi bineinteles, dar intr-un final as intelege ca pur si simplu nu m-a meritat, nu acea persoana a fost marea mea dragoste si ca urmeaza altceva mai bun, trebuie doar sa am rabdare si sa privesc viata altfel, o astfel de experienta te maturizeaza cred eu.

| paramore a răspuns:

sadas plange foarte mult dupa el pentru ca eu chiar il iubesc, dar dk ma lasa balta nu o sa vada el nici o lacrima no talkingmas impaca cu ideea pn la urma si mi-as continua viata, timpul le rezolva pe toatesigh daca s-ar intampla asta ar insemna ca ma mintea cand imi spunea ca ma iubeste enorm si ca ar vrea sa formam o familiesaddar bine, acum nu e cazul, pentru ca sntm impreuna si ne iubim multlove strucklove struck love struck

| dulcik a răspuns:

Sincer nu stiu ce as face dar probabil ar trece o perioada pana l-as uita dar mai mult ca sigur as merge mai departe... m-ar durea o perioada ca l-am pierdut dar asta e ...nu poti sta alaturi de o persoana care numai simte nimic pentru tine.

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

L-as lasa sa plecehappy. Ceea ce s-a si intamplat la mine.Am facut tot ca sa fie bine, dar m-a lasat balta.Si nu pot minti ca nu mi pasa...imi pasa dar nu ma duc la el sai cersesc iubirea, nul sun, nu umblu dupa el...il las sa faca c vreahappy! dar tot el ma suna si vine la mine. tine minte cand un baiat te paraseste nu-i face planurile, nul cauta lasa-l pe el sa t caute.

| deea_2670 a răspuns:

Daca m-a lasat balta inseamna ca nu ma merita am fost prea buna pentru el si si-a dat seama si de asta m-a lasat balta.

| victorrdg a răspuns:

Eu as incerca sa remediez situatzia, sa ma intalnesc cu ea, sa dicutam iar daca nu se poate si nu se poate accept situatzia(femei sunt multe chiar daca ca ea niciuna)dragoste cu sila nu se poate si sper ca intr-o buna zi sa isi dea seama de ce a pierdut, insa poate fi prea tarziu pentru eabig grin

| leuxxx a răspuns:

Viata e scurta
asa
ca
an limbaj de cartier sau de versace
fa ti viata
e scurta

| Tokimu a răspuns:

Romania e o tara libera fiecare face ce vrea...dar viata merge inainte...