| silarr01 a întrebat:

Cum sa faci asa ca sa ai incredere ca poti fi fericit cu cineva(persoana iubita) si sa crezi ca ea nu te va lasa balta?

8 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca ai simti ca te iubeste nu ti-ai pune intrebari de genul.Niciodata nu sti sigur ce e in minte altui om, intotdeauna exista indoieli cat de mici.
Nu-ti umple gandurile cu griji de genul.Mai bine bucura-te de timpul impreuna.Arata-i iubirea ce i-o porti.
Chiar daca te-ar asigura ca nu te v-a parasi niciodata, si va avea loc un accident sa zicem...Fi increzator/increzatoare in tine si in voi!

| Azre a răspuns:

Simplu, nu te mai gândi la asta și va merge totul strună.

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu stiu si nu-ti cunosc temerile si problemele, dar ce vrei tu e o tampenie.
nimeni niciodata nu iti poate garanta ca va sta langa tine, chiar daca te iubeste mai mult decat insasi propria viata. la fel cum nici tu nu poti face aceasta promisiune. in viata se pot intampla multe si multe va pot desparti mai ales daca nu stiti sa comunicati sau sunteti orgoliosi. exemplu sunt cuplurile care dupa 20-35 de ani de casnicie se despart.

poti sa te bazezi doar pe prezent, daca azi e cu tine apreciaza asta. nu te gandi la ziua de maine ca poate maine chiar tu vei considera ca nu va mai potriviti si e bine ca fiecare sa mearga pe drumul sau. oamenii se schimba si daca relatiile nu pot face fata schimbarii... asta e.

tu incearca doar sa constientizezi daca te potrivesti sau nu cu persoana iubita ca sa nu pierzi timpul inutil cu cineva care nu e pentru tine.

| Raiiiisa a răspuns:

Cand ai cea mai mare incredere in persoana iubita, atunci se intampla ca aceasta sa te lase balta.
Deci cel mai bine ar fi sa traim clipa si momentul si sa ne bucuram din plin de ele, fiind fericiti cu ceea ce avea si sa stim s apretuim persoana de langa noi, pentru ca nimeni nu ne poate garanta ca si maine va fi ca si astazi.

| Stassy a răspuns:

Pai thinking uite, odata ce gasesti pe cineva care intr-adevar te place [adica foarte foarte mult - iti dau exemplu: prietenu meu ma place mult, chiar prea mult] poti sa fii sigur k vei fii fericit/fericita. Si iti spun eu, n'o sa renunte la tine, pentru ca devii prea speciala/special. [daca tot te place asa de mult]

| dgeko a răspuns:

Sincer...nu prea poti sa faci trebuie asta, oricat te straduiesti nu ai cum sa reusesti, cel mai simplu e sa nu ii arati persoanei respective ca nu ai incredere.

| Thextruexme a răspuns:

Increderea se construieste in timp, nu bei o potiune magica si apare.

| silarr01 explică:

Bine.dar de ce unele persoane cred ca nu poti fi fericit alaturi de persoana pe care o iubesti?