| Londonezul a întrebat:

Ce ziceti relatiile la distanta o sa mearga sau nu?

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Un timp vor rezista apoi fiecare se trezeste la realitate si isi vede mai departe de viata

| Do??a a răspuns:

Deși e foarte greu, eu zic un da mare pentru că mă aflu într-o astfel de relație.

| Dariusuu a răspuns:

Relaţiile la distanţă merg dacă fiecare partener doreşte să împartă iubirea în 2.

Uneori distanţa apropie chiar dacă e un paradox, cu încredere şi iubire relaţia poate rezista mult timp.

| Felys a răspuns:

Daca nu aveti copii care sa va lege si sunteti tineri, nu va dura, nu pentru mult timp, sorry

| Crucified a răspuns:

De ce nu?

| Demonull a răspuns:

Pe naiba.merg un an doi trei dar in fond, nu merg ele nici alea ''normale'' convietuirea in doi e aproape imposibila.

| AndyLavy a răspuns:

Da, o sa mearga dar doar cu conditia ca in viitorul apropiat sa existe posibilitatea de a va muta impreuna, si in perioada in care sunteti unul departe de celalalt sa va vedeti cat de des puteti. acum depinde mult de cat de mare e distanta, de voi, de caracterul vostru, si de cat de mult va iubiti.

| neca a răspuns:

Depinde de voi

| piticelm a răspuns:

Daca iti doresti cu adevarat, da. Daca nu iti doresti, nu va merge nimic, pentru ca este greu, ti-o spun din proprie experienta, dar eu mi-am dorit si a fost posibil.

| C26 a răspuns:

Nu preastraight face.
Depinde si de parteneri, cat de mult vor sa fie impreuna, si cat de mult se iubesc happy si mai ales daca au incredere unul in celalalt, si se cunosc indeajuns de bine happy
O relatie la distanta ca sa mearga trebuie sa fie bazata pe incredere.
Dar nu prea tin relatiile astea.hee hee
Dabea tine o relatie in care partenetii sunt unul langa celalalt. Dapai la distanta. happy

| Danysan a răspuns (pentru C26):

Incredere sau nu -ajungi la punctu cand vrei sa ai persoana respectiva alaturi de tine -sa o strangi in brate sa o alinti sa o saruti...puppy dog eyes.

| C26 a răspuns (pentru Danysan):

Mda. straight face

| alinaiuliana89 a răspuns:

Eu una nu cred doar daca vorbiti deschis si pe fata despre tot fara ascunzisuri

| Peseca1 a răspuns:

Eu cred ca da. Atata timp cat exista dragoste si incredere intre parteneri, de ce nu? Este necesara, dupa parerea mea, si multa responsabilitate.Sa nu inseli si sa iti doresti ca acea relatie sa functioneze in ciuda distantei.

| Danysan a răspuns (pentru Peseca1):

A da si ia explica-mi tu mie daca vrei sa o saruti pe buburuza sau sa o strangi in brate cum faci asta -vb numai tampeniii.