| RAY a întrebat:

Cea mai grea pedeapsă este sa știi ca ai omorât-o și ești încă în viata, nu e cutremurător asta?

9 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Nu ai voie sa iei viața nimănui, pe lângă că viața ei s-a dus, îi distrugi si familia, si persoanele care au iubit o. Suferința ta nu nu conteaza in fata acelei suferințe. Dar dacă e ceva indirect, accidental, fără nici o urma de intenție si justitia te considera nevinovat, atunci trebuie să mergi inainte.

| Cheo0S a răspuns:

Este dar as putea trece peste remuscari cu timpul, cred. Presupun ca te referi la a omora pe cineva din greseala, nu intentionat.

Pentru ca daca e intentionat, atunci esti un animal si nu ai ce cauta intr-o sociate.
Macar aia care omoara cu sange rece, nu sunt un pericol si pentru ei insisi numai pentru ceilalti. Aia nu e "pedeapsa" e lasitate sa omori pe cineva dupa sa te sinucizi si pe tine in acelasi timp.

| Den1sa a răspuns:

Pentru un criminal este o placere

| RAY explică (pentru Den1sa):

Vrei sa îți scriu o poveste?

| Den1sa a răspuns (pentru RAY):

Hai sa vad

Răspuns utilizator avertizat