| CrushBoy89 a întrebat:

Ceao TPU! Puteti sa-mi spuneti si mie cum pot sa fac sa nu-mi fie "frica" atunci cand ii spun unei fete ca o plac?big grin Adica nu stiu daca trebuie sa o fac neaparat sau sa ii spun asta prin faptewinking
Multumesc mult! Funda negresithappy

Răspuns Câştigător
| TooCoolForSchool a răspuns:

Ceau fratewinking Si eu aveam aceeasi probleme ca si tine pana acum 2 ani.

Uite ce trebuie sa faci:

Scoate.o la un film ceva, o cafea, in parc unde vrei tu(si oricum daca accepta inseamna ca te place) si spune-i ca e draguta si ca arata foarte bine si incerca sa o saruti, dupa spune-i ca o placi si ca vrei sa fi cu ea, merge 100%, nu-ti face griji, fii doar sigur pe tine omule doar esti baiat, fi cool si smecher hai ca stiu ca poti tipulewinking '

Funda puppy dog eyes?

4 răspunsuri:
| BlackAngelOfFire a răspuns:

Nu este fricawinking sunt emotii si frica ca te poate refuza. Acum un sfat dupa cum ai putea sa o abordezi nu iti pot spune deoarece nu iti cunosc varsta dar oricum nu lasa timpul sa treaca pentru ca va fi prea tarziu! Poti incerca de asemenea prin fapte cum ai spus si tu stai mai mult timp pe langa ea iesiti pe afara daca vrei sa afle direct ca iti place dupa un timp ce deveniti amici cheamo la un film sau la un suc daca ti-e rusine sa fi din prima singur cu ea cheama si niste prietene de a le ei si 1-2 prieteni de ai tai si a doua oara cand o inviti spui scuza ca ai sunat multi prieteni si nu vrea nimeni sa vina dar vrei sa mergi la un film... big grin

| baf a răspuns:

Treci la fapte. poti sa o inviti in oras ..si sa ii oferi un trandafir... dupa care sa ii spui asta.e cam mult nu? dar curaj... daca nu gaseste tu un mod fii spontan

| ioanaaa1998 a răspuns:

Nu exista un leac pentru frica de care tu vorbesti. Daca o iubesti atat de mult atunci cu siguranta aceea frica va disparea si va fi inlocuita cu curajul. Eu cred ca ar trebui sa-i spui iar dupa aceea si i-o si arati, caci asta este mai important! Sper ca te-am ajutat, funda? :d

| Adi69 a răspuns:

Sunt in aceiasi situatie si eu nu ai cum sa nu simti asta crede-ma daca o placi cu adevarat nu ai cum sa nu fi emotionat (imi cer scuze ca nu am putut raspunde la intrebare dar eu cred ca nu are raspuns)