| angelinthedark a întrebat:

Ceau...aseara am fost la prietenul meu si eram pe punctul de a face dragoste dar totusi nu am facut-o ...eu sunt virgina si vreau sa raman deocamdata.In fine, ideea e ca el ma saruta peste tot si in plus m-a sarutat in zona intima, atunci eu m-am excitat foarte tare, uneori ma mangaie in zona intima si pe sani si ma trec mii de fiori.Inrebarile mele ar fi:1. oare ar trebui si eu sa il sarut in zona intima, ma gandesc ca asta astepta? 2. Oare poate un baiat sa te sarute `acolo` fara sa te iubeasca? Adica daca m-a sarutat acolo inseamna ca ma iubeste sau a vrut doar sa ma excite?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Il saruti in zona intima numai daca iti doresti tu foarte mult si te excita acest lucru. Daca nu, nu. Oricum, tu nu mai esti virgina, un contact sexual oral este tot contact sexual si femeia nu mai este virgina (himenul intact nu este echivalent cu virginitatea). Virgina e o fata care nu a avut nici un fel de contact sexual (oral, vaginal, anal, masturbare reciproca). Tu doar te minti ca ai fi virgina.
Sigur ca un baiat poate sa te sarute acolo fara sa te iubeasca, n-are absolut nici o legatura cu iubirea. Sunt barbati care nu saruta nici pe gura femei pe care nu le iubesc si barbati care se si casatoresc cu femei pe care nu le iubesc. Nu face greseala de a confunda sexul cu dragostea. Sexul este identic si cu un barbat care te iubeste si cu unul care doar te doreste fizic. Iar dupa sex, nu te va iubi nici mai mult, nici mai putin ca inainte.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu inseamna ca te iubeste. Exista baieti care sunt obisnuiti sa faca astfel de gesturi din marea lor experienta stiind ca o sa te dea pe spatehee hee
Cat despre virginitatea ta, daca tineai atat de mult la ea nu lasa-i sa se intample asa ceva. Tu esti atat de aproape de sex cum nici nu iti imaginezi.
Cand o sa mai simti fiorasii aia e posibil sa simti si penisul lui in vaginul tau pe neasteptatehappy

| psiholoaga a răspuns:

1. Nu "trebuie" sa faci nimic din ce nu doresti. Daca asta asteapta sau nu, doar el iti poate spune.
2. Poate sa te sarute "acolo" si fara sa te iubeasca, nu are nicio legatura sexul cu iubirea, pot merge foarte bine impreuna, pot merge foarte bine si separat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca te-a sarutat in zona intima cred ca te iubeste, dar s-ar putea sa faca acest lucru doar pentru a te excita, nu stiu ce varste aveti si nici de cat timp sunteti impreuna, de regula aceste lucruri se practica atunci cand va cunoasteti mai bine, cand sunteti maturi in gandire, cand sunteti siguri de sentimentele voastre.Despre mangaieri acestea pot fi reciproce si daca iti face placere poti sa il saruti si tu.In privinta sexului daca nu ai 18 ani nu te sfatuiesc sa il practici din cauza riscurilor la care te expui.

| SexyChick a răspuns:

Buna happy
e normal sa te excite chestiile astea tongue insa ai grija ca la un moment dat nu o sa te mai poti abtine si o sa vrei mai mult straight face
1. nu putem sa iti spunem noi ce sa faci sau nu
tu decizi singura daca merita sau nu sa il saruti si tu in" zona intima" daca vrei sa ii oferi placere si sa ii "multumesti" fa-i!
dar daca esti sigura ca ce faceti ramane intre voihee hee
2. da poate sa o fara sa te iubeasca dar totusi nu ar face asta oricarei fete [zic eu] ...totusi asta nu e o dovada de iubire tongue
parerea mea e sa ramai la petting adica sexul fara penetrare; P
in felul asta ramai si virgina si iti si "multumesti prietenul"
te pup happy

| alexflor87 a răspuns:

Dupa cum vorbesti, cred ca esti prea mica pentru astfel de lucruri, nu te supara. Iar dragostea nu tine de un sarut in acea zona sau in alta parte. daca iti face asta nu inseamna neaparat ca te iubeste. Eu zic sa astepti sa mai cresti, sa te casatoresti si apoi sa faci si alte lucruri care tin de persoanele adulte si casatorite.

| irina_4793 a răspuns:

Daca vrei sa ramai virgina de ce faci de astea? Virginitate inseamna puritate nu ceea ce faci tu.In plus daca el te iubeste va astepta pana cand tu vei fii pregatita. E normal sa faca ce a facut pentru ca tu i-ai dat voie doar nu te-a obligat si da asteapta si el sa il saruti in zona intima dar poti face asta numai daca vrei tu, dar dupa cum am mai spus asta numai inseamna virginitate. Te pup si ai grija de tine!

| pysyk17rasfatat a răspuns:

1. fata mea nici gand sa nu faci asa! si 2. epinde de baiat crezi ca aca tea sarutat gata te si iubste? nici gand! poate a vrut doar sa te determine sa faci dragoste cu el...PAREREA MEA...acum faci cum crezi

| Oana4340 a răspuns:

Daca il lasi sa te sarute in zonele intime atunci nu cred ca mai tii foarte mult la virginitate, draga mea, daca il lasi sa te sarute, te-ai dezvirginat, cred doar deci nu stiu sigurwinkingDar draga mea, daca il saruti si tu, veti ajunge imediat in patwinkingDeci draga mea, renunta la virginitate, ca nu vezi cat de vulgara estiwinking

| java a răspuns:

Cand vad cum va dati pe net cu parerea, cu prievire la... whatever. 1. Daca el te-a sarutat peste tot, e clar ca nu a facut-o din obligatie, ci de placere. Daca vrei, ai putea sa incerci si u. Candva tot o vei face, acum depinde de varsta. 2. Se pleaca de la premiza ca nu o poate face fara sa simta macar ceva pentru tine, deci exista niste sentimente. Ca doar nu i-ai dat bani sa faca astalaughing)