| angelinthedark a întrebat:

Ceau...eu ma intalnesc zilnic cu prietenul meu si ne intelegem foarte bine, nu este zi sa nu ne vedem si destul de multe ore, eu merg la scoala iar el la servici, dar ne facem timp unul pentru altul, totusi multi spun ca daca te vezi des cu o persoana va aparea monotonia, plicitseala, ca cica e mai bine sa ne vedem mai rar, asa spun unii...nu stiu ce sa cred, sincer cand sunt cu el parca nu prea am mare chef de el dar cum nu il mai vad ma ia doru de el, iar el ma suna imediat ce ajung acasa si imi spun ca deja ii e dor de mine, oare cum sa fac, sa nu il vad chiar zilnic?

Răspuns Câştigător
| myworldis5784 a răspuns:

Nu te saturi de persoana pe care o iubesti, eu te asigur sunt deja de multi ani intr-o relatie. tu insa te saturi de acelasi lucru in fiece zi, primblari si poate aceleasi conversatii, in acest momnet si apare monotonia

| TytyLuv a răspuns (pentru myworldis5784):

Foarte adevarat. happy

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da apare si monotonia.

| gigiro a răspuns:

Din intrebarea anterioara, situatia e clara. Tu nu poti sa-l uiti pe fostul prieten.De aceea cu noul prieten te simti bine, in siguranta, darnu-l iubesti ca pe primul.

| Malvina24 a răspuns:

E o mare prostie! eu sunt cu iubitul meu de 2 ani si nu m-am plictisit de el catusi de putin! il iubesc si ma iubeste enorm! de el nu am cum sa ma plictisesc, daca exista iubire nu ai cum sa te plictisesti de o anumita persoana! si eu credeam asta dar sunt abureli inventate de persoane care nu au avut o relatie serioasa! alege ce iubesti si apoi iubeste ce ai ales!

| Frogie a răspuns:

Pe 18 Martie se implineste 1 an de cand locuiesc cu prietenul meu. si pot sa-ti spun ca e o prostie ce spui tu acolo. Nu ai cum sa te plictisesti daca iubesti persoana respectiva si el iti raspunde cu aceleasi sentimente.

| adi4ever a răspuns:

Tu esti sanatoasa?

| hamsterx a răspuns:

Eu sunt de 11 luni cu prietenul meu si ne-am vazut in fiecare zi pana acum.cand apare plictiseala tot gasim ceva de facut big grin depinde de cat de puternice vor fi sentimentele dintre voi, nu trebuie sa asculti de cei din jur si sa faci ceea ce simti tu, pentru ca tu stii cel mai bine cu cine te simti bine si cu cine te vei simti in continuare.vazandu-va in fiecare zi si de acum incolo va veti cunoaste din ce in ce mai bine.veti fi pe langa iubiti si cei mai buni prieteni, veti rade si veti face totul impreuna happy asta bineinteles daca amandoi vreti o relatie stransa.vei vedea in timp ce trebuie sa faci, depinde ce vei simti tu pentru el in continuarehappy iti doresc multa bafta si...sa va iubitihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o prostie...Nu ai cum sa te plictisesti de cel pe care il iubesti...