| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema enorm de mare.Imi place de un baiat de 8 ani, acum am 17 ani iar baiatul de care imi place ii deodata cu mine.Ne stim de mici copii, vine in fiecare duminica la biserica unde merg si eu si vorbim destul de des.

Eu i-am zis cand am fost in clasa 8-a ca imi place de el, mai concret stia toata clasa -si scoala-.El nu a mai avut prietena, e timid dar foarte sociabil si atunci cand vorbeste cu mine parca ii este rusine sa imi priveasca ochii, atunci cand ni se intalnesc privirile se roseste ca marul. Fiind la acelasi liceu dar in clase diferite ne vedem aproape in fiecare zi -facem naveta impreuna-, eu am avut pana acum prieteni da toti aveau un tel : sa ma f**a scuzati expresia..eu nu am cedat deloc si sunt hotarata sa nu imi incep viata sexuala pana nu cunosc persoana potrivita si pana nu fac minim 18 ani.Baiatul acesta e foarte diferit, e bland,vorbeste frumos,nu injura, nu e smecher, nu fumeaza e un baiat SPECIAL.

Intrebarea suna cam asa : " Sa i zic ca imi place de el? Oare as avea sanse la el? app toate prietenele mele care imi stiu secretul imi spun ca semanam, da este adevarat chiar semanam, mai ales la caracter si eu sunt calma si blanda ca el..Cum sa il abordez? Am uitat sa specific, atunci cand ne mai vedem pe coridor si mai povestim colegii lui ii spun ca " mai cine i gagica?" si il deranjeaza tot ma trage sa mergem de acolo oare de ce?

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Bianca1864 a răspuns:

Interesanta poveste.ce sa zic, nu stiu daca ar trebui sa-i zici ca-l placi.reactia sa la vorbele colegilor trebuie sa aiba un motiv. poate te place si el, dar cred ca ar fi bine sa rogi o prietena comuna sa-l intrebe, nu din partea ta, doar sa-l intrebe asa de curiozitate. pune-l la incercare ca sa afli daca chiar te place, pentru ca daca nu e asa, s-ar putea sa-l pierzi ca si prieten.succes in continuare!