| aabaaab3278 a întrebat:

Chiar toate fetele sunt la fel? Mereu cauta frumusetea exterioara a unui baiat?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sa nu fiu ipocrit prima oara cand vedem pe cineva ce dumnezeu vedem? caracterul care nu il afli nici intro viata sau fizicul?
tuturor ne place cei frumos asta e adevarul cine spune ca nu minte si e ipocrit, noi barbati vrem fete tinere sexy si ele baieti frumosi si bogati sa le si intretina ( asta e trasatura romaneasca cu intretinul asa au facut stramosi nostri ) eu personal inca n-am dat inca de o fata sincera in 25 de ani de existenta, am observat ca le plac sa-si bata joc si sunt foarte perverse, ipocrite, o femeie alege un barbat cu banii indiferent cum arata sau unu frumos pentru sex, e fb daca esti frumos si bogat sau macar bogat, ei grija in cine crezi ca toate sunt la fel, sa ma contrazica vreuna cu fapte ca astept nu cu vorbe

| aabaaab3278 explică (pentru RAY):

Zici ceva adevarat si-mi place big grin

| RAY a răspuns (pentru aabaaab3278):

Nu-mi place amice ca asta e adevarul sincer, dar asta e adevarul, sincer isi dai seama cum am simtit cand ma negat ca ma cunoastea si mi-a spus in fata ( sub un profil fals ) ca m-a mintit mereu in fine sunt obisnuit asa sunt toate fetele

23 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

La prima vedere, nimeni nu se indragosteste de sufletul tau.

| Mayar a răspuns:

Daca unul e tampit si nu stie sa faca diferenta dintre o tipa care cauta DOAR frumusetea exterioara si una care cauta si altceva... si-o merita!

| Mayar a răspuns:

Eu prefer sa folosesc 'frumos' atunci cand e astfel atat la exterior, cat si la interior - adica sa fie pur si simplu prezentabil, iar pe masura ce ise cunoaste caracterul, devine totm ai frumos [ desigur, daca are u ncaracter corespunzator]
Deci nu generaliza, nu toate fetele sunt la fel, insa ce-i drept, cam greu sa gasesti una cu mintea la cap. Aici intervine experienta de a avea de-a face cu oamenii si de a le dibui caracterul.
Eu personal nu cauta frumusetea exterioara a unui baiat - sa fie prezentabil, iar caracterul - ei bine, el e punctul forte. Desigur, am unele principii in ceea ce priveste aspectul, insa nu e o lista de o mie de pagini... Adica. iti dai seama... daca un tip e super chipes - el nu ii dobitoc, vede asta, e arogant, ingamfat, se si poate vedea daca e sau nu din primele clipe de interactionare cu el, automat e afemeiat, din moment ce toate fetele sar pe el [ de lude c e sunt!] - deci, nici moarta nu mi-ar trebui o tarfulita gen masculin!

| Atotstiutorul a răspuns:

Nu, unele se uita si la bani

| Vvistula a răspuns:

Mai sunt si exceptii, pe la tara, pe la munte sigur gasesti.

| LoveSleep a răspuns:

Cele care nu caută "frumusețea exterioară" sunt cele care sunt si pe care le consideri urâte. Nu vorbești cu ele dintr-un simplu motiv: Nu te atrag din punct de vedere fizic.
Așa e și cu fetele, așa e și cu băieții, așa e cu toată lumea. Dacă vrei să ajungi la caracterul unui om trebuie să treci de fizic. Nu mai pune întrebări prostești. Mă gândesc că nici tu nu-ți cumperi o bluză doar pentru că-ți ține de cald, ci pentru că îți place și ca aspect.

| RAY a răspuns (pentru LoveSleep):

Mare dreptate ai

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu stiu ce frustrat/a te-a votat cu nefolositor si eronat, dar ai punctat foarte bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt frustratul ăla.
Tipul a zis că cele care nu caută frumusețea exterioară sunt urâte și că regula se aplică și la băieți și la toată lumea.
Eh, ia uite că n-are dreptate, în cazul meu nu, eu unul nu m-aș cupla niciodată cu cineva doar pentru aspect, eu caut exclusiv frumusețe interioară. Ce rost are să mă cuplez cu vreun superfotomodel dacă-i proastă de pute? Mai bine rămân singur pe viață decât să mă însor cu una frumoasă la exterior și urâtă pe interior, atracția față de fizicul unei persoane piere cu timpul și frumusețea oricum se duce odată cu vârsta, nu îmi trebuie nevastă doar ca să fac sex cu ea, vreau pe cineva care să îmi fie alături la bine și la greu.
Recunosc că m-aș combina cu o femeie frumoasă la exterior dacă ar fi vorba de o relație neserioasă și de scurtă durată, doar așa ca să mă distrez și eu un pic și să mă dau mare în fața amicilor, dar când vine vorba de o relație lungă și serioasă caut exclusiv frumusețea interioară. "O femeie cu un corp frumos e bună pentru o noapte dar o femeie cu o minte frumoasă e bună pentru tot restul vieții".
Am dat voturile alea negative tipului ăluia pentru că a zis că doar urâții nu caută frumusețea exterioară, deci în viziunea lui trebuie să fii urât ca să nu-ți pese de aspectul partenerului, eu nu cred că numai urâții, eu cred că asta e o dovadă că ești un om serios și matur care știe exact ce vrea de la viață. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Puteai si lui sa ii lasi un reply tot asa frumos cum mi-ai lasat mie in care sa ii explici de ce nu esti de acord cu punctul sau de vedere and so on.
Sa imi spui daca poti primi mesaje private de la utilizatoi juniori, sa stiu daca are rost sa mai comentez la ce mi-ai scris.

| OldSoul a răspuns:

Nu o cauta mereu, dar mereu vezi aspectul mai intai, si apoi dupa vezi cum e din punct de vedere moral.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu mai faceti generalizari.

| mont a răspuns:

Nu toate cauta frumusetea, insa cele care nu cauta frumusetea in mod expres cu siguranta cauta alte calitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cauta frumusetea intruchipata dar nici Godzilla sa nu fie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine daca doar asta ar cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, fratele meleu. Mai exista si fete care cauta bani si le doare-n cur de cum arati.

| Miihaa a răspuns:

Si fetele intreaba acelasi lucur. Oare toti baieti sunt la fel si vor numai sex. Nu toto oamenii din lumea aceasta sunt la fel, oamenii mai au puncte comune si puncte diferite.

| Miihaa a răspuns:

Nu

| jewnina a răspuns:

Si exterioara si interioara. Asta daca nu esti interesata doar de banii lui hihi. Atunci treci si peste uratenie, dar bineinteles ca o sa ai amanti, dar deja vorbim de o anume clasa de femei nu chiar la ordinea zilei. Cele normale cauta un barbat cu care sa nu le fie rusine cand ies in societate, adica sa fie cat de cat draguti, macar pe cat sunt ele.

| RenataIoana a răspuns:

Cele mai multe fete asa fac, dar e complet gresit...
Eu una, nu caut mereu doar frumusetea exterioara, ci si interioarawinking