| anonim_4396 a întrebat:

Ciao! am si eu ceva pe suflet, deci de putin timp sunt casatorita iar sotul meu este foarte foarte tacut si pe mine ma enerveaza ca el nu prea este vorbaret.Cind ne intilneam el era altfel vorbeam la telefon pe skyp ore in sir iar acum el fiind plecat in strainatate daca vorbim pe skyp 10 min si apoi nu mai avem ce vorbi.Eu de felul meu sunt vorbareata dar el e complet schimbat de cel care a fost cind ne intilneam, va rog dati-mi niste sfaturi ceva,

6 răspunsuri:
| ccriss a răspuns:

Eu as vrea sa exclud varianta ca are pe altcineva... poate pur si simplu e stresat cu munca sau altceva si eu cateodata nu am chef sa vorbesc cu nmn ca parca nu am ce sa le zic. eu zic sa mai astepti o perioada 1 luna cam aasa si daca e tot asa sal intrebi pe el dc s-a schimbat si astept sa scrii daca ai reusit sa rezolvi problema

| Tataru_Ionut_1991 a răspuns (pentru ccriss):

Nu are rost sa astepte, fii sigur ca a asteptat fata, din moment ce a scris aici

| Sweet00gum a răspuns:

Exista 2 variante... ori e obosit cum vine de la munca, ori te inseala. Daca s-a intamplat doar o data, nu cred ca e cazul sa iti faci griji, se mai intampla. Daca devine obisnuinta, atunci cu siguranta ceva nu e bine! nu se poate ca distanta sa raceasca o relatie intre proaspat casatoriti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea era mai bine la Familie & Relatii. Vreau sa te ajut, dar in privat.Neconditionat,pentru binele tau. Daca vrei sa vorbesti.

| IULY991 a răspuns:

Si eu sunt la felm vorbaret, incearca sa vorbesti cu el mai detaliat si sa-i explici
Dar poate e si obosit de la serviciu si nu mai are nici-un chef, daca e vesel si cat de cat vioi incearca sa-l "certi" putin.

| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

Buna ana, sincer nu sunt casatorit dar voi judeca ca fiind doar o relatie in mare parte,
in primul rand ceva a determinat comportamentul sau ar putea fi munca, stresul, oboseala, nu neaparat ne gandim ca te-ar insela ar fi si asta o problema dar tu il cunosti mai bine, sincer nu ar trebui sa apara monotonia tinand cont ca sunteti casatoriti de putin timp, incearca sa vb deschis cu el si sa ii spui ce ai scris aici sa ii afli parerea, sau daca nu il poti trage de limba pentru ai afla off-ul, in fiecare relatie apare monotonia dar nu asa devreme, dar astfel ii poti afla parerea consider eu, cel mai indicat si mai corect gest este sa vorbesti deschis cu el numai bine