| Romina11 a întrebat:

Sunt casatorita, si sotul meu ceva timp dupa nunta a plecat in strainatate, adica cu serviciu, si mi-a spus ca pleaca pe vreo luna insa cam dureaza. Dar ca sa intelegeti noi nicidata nu ne-am despartit pe asa un timp indelungat.Si de fiecare data cind vorbim la telefon ii lamuresc ca trebuie sa se intoarca, eu sunt asa o persoana care nu poate trai mult timp departe de jumatatea sa. Oricum suntem o familie si trebuie sa fim impreuna, nu inteleg famiile celea care se despart pe mult timp, pentru mine astea nu sunt familii.Si ma simt foarte rau. Vreau sa va intreb parerea, cum sa fac sa-l reintorc acasa? Simt pur si simplu ca nu mai pot.Stiu ca ma iubeste, ca mi-o spune de fiecare data cind ma suna. Dar pur si simplu nu stiu ce sa fac.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi dacă a plecat la muncă, ce vrei?
Bani trimite? Pariez că da.
Asta e draga mea, suntem sclavii banului.
Sunt familii care se reunesc (soţ&soţie) o dată pe an şi nu se mai plâng.
Cât despre răspunsul anonimului, omule baţi câmpii, serios.
Era mai bine să stea în ţară şi să nu aveţi ce pune pe masă?!
Gândeşte-te mai bine.
Salut.

| mgtow a răspuns:

Probabil are alta in strainatate? Deaia nu vrea sa revina in Romania la tine, du-te si tu cu el si lasa copilu la bunici pana ajunge major.Asa aflii misterul care il ascunde

| Barajag a răspuns:

Stiu ca iti este greu fara el, dar mai bine ar fi sa te gandesti si la viitorul vostru, nu a plecat la distractie, cred, dar nu poti sa stii cum se iveste norocul sa te cheme si pe tine sa va faceti un viitor mai bun, o viata mai buna.Cu rabdarea treci marea.Bafta!

| Hombre a răspuns:

Alte detalii nu dai decat ca mori tu dupa el ca nu poate curu' tau sa stea singur, pai daca omul s-a dus sa munceasca sa faca niste bani tu ce vrei!? Saracie da sa fie langa tine, trezeste-te, spune-i eventual sa-ti gaseasca si tie de lucru pe acolo si du-te si tu.

| magicianul19 a răspuns:

Ce sa-ti zic romina. tu nu te-ai gantit sa mergi si tu langa el? aici in Romania este greu sa traieste vezi stuati a din tara poate el acolo are o situatie mai buna. si unde este iubire nu mai e nevoie de altceva. dar in ziua de azi bani sunt necesari mai ales pentru a ne intretine. incearca sa gandesti la cald situatia. e posibil ca el sa vin a si sa nu gaseasca de munka apoi va da vina ca a te-a ascult si uite ce s-a intamplat nu am de munka sau chesti din astea ceea ce zic eu o presupunere posibil sa nu se intample asa ceva caci eu nu va cunosc dar nu e exclus intelegi ce vreau sa zic. incercati sa luati o decizie impreuna dar rezultatul e sa fiti impreuna orinunde ori in tara ori in afara. oriunde e greu. dar daca acum nu veti fi impreuna atunci cand? cand veti inbatrani. scze daca am deranjat cu ceva eu mi-am spus parerea poate nu e o parere corecta poate nu sunt eu in stare sa fac comentarii din astea dar asa vad eu lucrurile. o zi minunata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Stiu ca ma iubeste, ca mi-o spune de fiecare data cind ma suna"
Asta e o dovada ca te iubeste? Eu nu cred, iubirea nu se exprima in cuvinte ci in fapte.Asa ca daca te iubeste si vrei sa fie langa tine, trebuie sa accepte lucrul acesta.
Eu daca as avea servici in strainatate si mi-ar cere sotia sa renunt la servici si sa stau alaturi de ea, as face-o.As cauta servici prin apropiere de casa in tara. O casnicie nu trebuie sa aiba la baza banii si profesia ci iubirea, invers iubirea va muri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca nu vrei bani ci doar un sot.nu vrei avere, ci doar iubire.

| Alexandra09637 a răspuns:

Daca doresti sa impartasesti problemele tale unui specialist, ma poti contacta pe adresa de e-mail psiho.brancusi@yahoo.com, pentru a stabili detaliile unei eventuale discutii. Alexandra Patrascu, psiholog clinician, policlinica Brancusi

| Romina11 explică:

Mersi tuturor ce mi-ati raspuns la intrebarea mea, chiar daca sunt unii care ma cearta, insa pot sa va dau mai multe detalii.Nu sunt din Romania, sunt din Chisinau si nu pot sa spun ca traim rau, insa a plecat deoarece ii asa serviciu, dar eu nu stiu ce sa fac cu dorul meu, ca am impresia uneori ca ma usuc de dor.Si inca ceva nu avem pina ce copii, insa umblu la medic caci ma pregatesc de sarcina si am nevoie si de el ca sa-mi fie alaturi.va pup

| irinna_5448 a răspuns:

Tot ce pot sa-ti spun Romina e ca sa ai rabdare, iar neajunsurile sa le completati impreuna, pentru asta ati si facut nunta, mereu impreuna in fata orikarui obstacol ce apare! O viata fericita va doresc!