| loveM a întrebat:

nu am mai intrat de mult timp pe site...insa am si eu o problema si va rog din suflet sa ma ajutati. sunt cu un baiat de 6 luni si totul bine, frumos. ne mai certam noi uneori dar ne impacam. cand am inceput vacanta el a plecat la maica-sa in strainatate, vorbeam destul de des.de curand(luni mai exact) s-a intors in tara...insa mi se pare schimbat, adica nu mai vorbim ca inainte la telefon.in ultima convorbire mai mult ne-am certat si el mi-a zis ceva de genu' ca daca chiar cred ca s-a schimbat si daca nu imi place asa atunci sa ne despartim, mi-a mai zis ca nu ii place sa vorbeasca mult la telefon desi inainte vorbeam chiar daca zicea ca nu ii place sa vorbeasca la telefon mult si mi-a zis ca daca nu vorbim chiar asa de mult si daca nu imi zice zilnic "te iubesc" (cum obisnuiam inainte) asta nu inseamna ca nu ma iubeste. el zice ca ma iubeste, nu crede ca si eu tin destul de mult la el.
mi-e teama ca nu o sa ne mai tina mult. as vrea pareri din partea voastra si daca se poate sa nu ma luati in ras.
VA ROOG MULT SA IMI RASPUNDETI sau sa imi lasati mesaj.
MULTUMESC

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vorbit foarte mult la telefon o perioada si dupa ceva timp deja ma apucau pandaliile cand vedeam ca suna telefonul. Pur si simplu ma irita, ma saturasem, deja timpanul meu nu mai suporta cu casti sau fara o conversatie, imi dadea dureri de cap si o conversatie de 30 de secunde.

Acum nu stiu, poate e asa si la el. Mie mi se luase si nu mai aveam chef de conversatii lungi la telefon.

Cat despre schimbat..nu poti sa-i reprosezi ca s-a schimbat. E un atac direct la persoana si e normal sa reactioneze agresiv. Da, s-a schimbat si tu observi asta pentru ca nu mai este exact asa cum il vrei tu dar gandeste-te ca ati fost despartiti o perioada si e normal sa fie putin mai ciudat acum. Mai bine lasi tampeniile si gandurile la o parte si petreceti ceva momente romantice sau frumoase impreuna.winking

Amintiti-va de ce va iubiti. happy

| loveM explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate... dar cum am mai spus. mi-e teama ca o sa il pierd, adica daca nu o sa mai vorbim la telefon si nu locuim chiar aproape ca sa ne putem vedea zilnic (iar pana incepe liceul mai e o luna)...

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul s-a emancipat, a fost in tari straine, nu-i mai ajungi la nas. Lasa-l!

Răspuns utilizator avertizat
| UnDezaxat a răspuns:

Lumea in general are o viata, nu sta non-stop la telefon. Vorbiti frate cat un om sanatos la cap. Daca vreti sa vorbiti, de ce nu va miscati hoitu' afara!?

| OQdpNet a răspuns:

Salut. In primul rand ar trebui sa ti dai seama ca el nu mai este acelasi baiat de la inceputul vacantei. Sunt sigur ca a cunoscut o multime de persoane si a experimentat o multime de lucruri care l-au facut sa aiba diferite emotii. In fiecare moment suntem de fapt o imagine diferita, o entitate diferita cand ne punem in pielea altora, cand ne este foame, cand citim o intrebare sau un raspuns pe TPU.
Se pare ca pentru tine timpul s-a oprit in momentul cand a plecat si s-a pornit cand a venit, iar schimbarile care au avut loc cu el intre timp tie nu ti se par normale. Eu cred ca el nutreste aceleasi sentimente pentru tine numai ca s-a schimbat. Nu poti fi la fel pentru eternitate. Accepta schimbarea si nu mai incerca sa-i impui comportamentul din trecut pentru ca nu faci decat sa-l indepartezi. Ai asteptari de la el si asta nu mai inseamna iubire neconditionata. Indiferent care va fi viitorul tau partener de viata, constientizeaza de la inceput ca cel care ti va pune inelul pe deget va fi altcineva chiar a doua zi dupa nunta. Asta este natura umana. Nu vom fi aceiasi persoana decat 0.042 secunde.

| loveM explică (pentru OQdpNet):

Pff. multumesc pentru raspuns. ai dreptate. dar mi-e greu pentru ca ma gandeam ca daca nu mai vorbim ca inainte la telefon e posibil sa se indeparteze de mine si de lucrul asta mi-e teama.

| Vuitton3 a răspuns:

Probabil s-a plictisit sau ii place de altcineva, si eu eram la fel ca el acum cateva luni cand ma cam plictisisem de fosta, adica nu mai era ca la inceput, nu ma mai atragea asa tare sa fac ce faceam si inainte. Acum nu stiu ce sa zic, posibil sa fie si altceva, pot fi multe motive.

| loveM explică (pentru Vuitton3):

Mda..la asta m-am gandit si eu si l-am intrebat daca s-a plictisit de mine, daca s-a saturat. i-am zis ca daca e asa mai bine sa imi zica acum decat sa continuam asa si eu sa ma simt si mai naspa decat acum. el m-a asigurat ca nu e vorba de asta...deci tu ce crezi?