| girl_7047 a întrebat:

Ciao happy... As vrea sa ma ajutati sad am un coleg care atunci cand vorbim se uita de parca m-ar soarbe din priviri si atunci cand vorbeste cu altcineva si rade se uita imediat la mine... iar cand ma vede pentru prima data in acea zi se uita la buzele mele. Dar pe mess nu vorbim aproape niciodata.

Ma place? Daca da cum sa-l fac sa-si marturiseasca sentimentele si daca nu cum sa-l cuceresc? FUNDAAAA:X

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Te place, dar probabil nu isi da seama ce simti tu pentru el...e posibil sa nu iti marturiseasca, pentru ca se teme ca-l vei refuza. El a facut deja un pas...fa-l tu pe urmatorul, da-i de inteles ca si tu il placi.

5 răspunsuri:
| Unffox a răspuns:

Poi daca te soarba din priviri nu e clar ca te place? Si daca te place, de ce sa-l cuceresti? E deja facut!

De ce vrei sa-si marturiseasca el sentimentele? Fii tu mai cu mot si spune-i. Fii cea puternica. Lui poate ii este bine si sa te " admire " de la distanta, si ce faci? Astepti pana capata el barba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa fiu eu baiatul ala si sa gasesc pe cineva...pai,normal ca te place.

| roxy2001 a răspuns:

Te place! e cucerit incearca sa petreci timp cu el vb cu el la tel. pote o data si odata se da e gol si o sa zica la sfarsit te iubesc. incearca si tu.

| sweetmary a răspuns:

Si eu sunt in aceasta situatie, numai ca el deja mi-a marturisit ca ma iubeste, iar eu am prieten si il iubesc.ce fac.va rog ajutati-ma

| Serj_6410 a răspuns:

Cred ca te place. Incearca sa intri in conversatie cu el. Sa-i propui o primblare in doi. Sa petreci alaturi de el mai mult timp. Prin astfel de metode cred ca o sa-ti primeasca sa-l cuceresti.