| Carmenela a întrebat:

Ciao!
Mi-am inceput viata sexuala am facut-o prima data pe 1 si ultima data ieri.cand trebuia sa imi vina si menstruatia. Dar nu mi-a venit.Am folosit prezervativul, nu s-a rupt si l-am scos inainte cu vreo 3 minute de ejaculare. Dar dc nu imi vine? Oare este ceva grav? Ca mie nu mi-a intarziat niciodata... Oare dc?
HELP!
P. S:Nu vreau sa ma duc la ginecolog ca imi este frica sa nu afle parintzi...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil, adica nu probabil ci sigur ti s-a produs o schimbare majora in corp, si de asta intarzie`. dar vezi si tuh daca intarzie prea mult du`te la ginecologwinking

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricum trebuie sa te duci cat mai curand la ginecolog, fiindca orice femeie normala la cap o face in prima luna de la incepetrea vietii sexuale. Intarzierea este inca mica, nu este ingrijoratoare. Ingrijorator este ca nu ai de gand sa te duci la ginecolog, ceea ce este o nebunie de neinteles. Sa fim seriosi, daca esti destul de matura sa ai viata sexuala, cu certitudine este suficient de matura sa discutia sta cu parintii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-ai scos cu 3 minute INAINTE de ejaculare? Adica a ejaculat... fara prezervativ. Tu ce crezi ca s-a intamplat?