| EduardPaul94 a întrebat:

Ciao tpu.scuzati categoria. vreau sa va intreb ceva..prin aprilie cam asa am tras la scoala vreo cateva pufuri dintr-o tigare..pana acum in august nu am mai fumat ..doar ca..am fumat luni 2 tigari si azi una jumate.dar sincer va zic ca le-am tras asa la panarama.e vreo problema? adica de acu nu inseamna ca ajung dependent nu? cred ca le-am tras mai mult si fiindca nu sunt parintii aici(sunt in alta tara)nu stiu nu prea as vrea sa investesc banii in asa ceva..nu sunt genul.

7 răspunsuri:
| Razvy112 a răspuns:

Prietene asa am inceput si eu din lipsa de ocupatie si ama juns ca in vara asta sa iau 3 pachete de tigari iar acum 2 saptamani am vr sa mai cumpar si am zis gata...stop asa ca dependenta tine de dorinta ta de a fuma sau nu

| love10andra a răspuns:

Nu cred ca esti dependent de tigari! Si tatal meu fuma acum 3 luni cate 2 tigari pe zi...si a trebut o luna si nu mai fumeaa! Nu te ingrijora, nu esti dependent de ele. Daca ai fumaa vreo 5-6 tigari pe zi cum fumeaza altii, da ai deveni dependenta, dar asa nu!{Fundita?big grinhappywinking

| Andradutsa a răspuns:

Deocamdata nu esti dependent, dar usor usor vei deveni, pentru ca alcoolul si tigarea sunt cele mai ale dracu droguri happy

| quiX18 a răspuns:

Nu,calmeaza-te.Dar nu o continua sa o faci!

| gig96 a răspuns:

Dpendenta=placere excesiva. Daca iti vor placea si vei fuma mereu, da se poate numi dependenta

| iuliD a răspuns:

Nu esti dependenta, nici dupa 2-3 ani de tras asa la caterinca(depinde de persoane). Stai linistita ca e in regula. Omul e facut sa incerce

| rockyrock a răspuns:

Acum nu esti dependent.dar probabil te va incerca dependenta. adica daca o sa incepi sa simti ca vrei sa fumezi din motove idioate atunci te incearca dependenta si daca o sa fumezi din ce in ce va fi mai greu sa nu mai fumezi dupa aia. dar momentan esti oktongue funda?big grin