| Any_2443 a întrebat:

Prietena mea s-a apucat de fumat...Nu are experienta in acest domeniu. A tras vreo 3 tigari la interval de o ora iar la a3a tigare i-a venit rau si a lesinat, noroc ca era prietenul ei acolo si ia tras cateva palme si si-a revenit oarecum.Intrebarea mea este de ce i-a venit rau?

Răspuns Câştigător
| Dee0tzaA a răspuns:

I sa facut rau din cauzei neobisnuintei cu tutunul. Orcui i se intampla, unele persoane chiar vomita. Daca prietena ta nu are experienta in acest domeniu 3 tigari intr-o ora inseamna extrem de mult. Incearca sa o determini sa se lase, habar nu are de ce se apuca, o zis din proprie experientasad

4 răspunsuri:
| nirvanacartof a răspuns:

E normal la primul contact cu tigarile oricine reactioneaza in felul lui si poate ca ea este mai sensibila.Nu cred ca nimic grav... dar totusi ar fi bine sa se lase pentru ca nu prea e in regua sa fumeze. Fumatul dauneaza grav sanatatii si mereu o sa aive probleme de genul asta.Mai bine se lasa daca nu vrea spune sa consulte un doctor care sa ii explice cum sta treaba cu fumatul.

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Ca nu era obisnuita cu fumul, si a fumat prea mult dintr'o data:p
funditabatting eyelashes?

Răspuns utilizator avertizat
| Julian1stb a răspuns:

Pai e cam naspa daca a lesinat, inseamna ca e alergica la tutun. Eu cand am fumat prima data am fumat cam 11 tigari in 6 ore si nu mi-a fost rau, plus ca am si baut. Ar fi bine sa nu incerce sa se apuce de fumat pentru. ca nu-i de ea, sunt persoane care nu tolereaza bine tutunul happy