| AlexandrulS a întrebat:

Ma intreb. vreau peste cateva luni sa dau de permis si sa imi iau masina am 17 ani si prin august am voie sa dau de permis... imi iau masina. dar cum dracu sa fac banii de benzina. mentionez ca sunt la scoala si nu ma las de ea si nu am parinti pe bill gates sau specimene de genulwinking

20 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi dacă-ţi faci probleme că nu ai bani de benzină, NU mai lua maşină.La o maşină nu-i trebuie decât carburant, mai are nevoie şi de întreţinere, asta costă nene cam mult.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si pe langa benzina mai ai nevoie de asigurare, de impozit, de rovigneta, sa intretii masina (mai bagi un ulei, mai bagi un lichid de geam, mai faci un itp).

vrei masina foarte bine, te gandesti inainte daca poti sa o intretii.

| AlexandrulS explică (pentru suntserios):

Da ma stiu ce inseamna costuriile astea. eu vreau sa fiu independent nu sa cer parintilor 50 de lei sa bag benzinalaughing nu prea ati inteles unde bat eu. si da de asta si vreau o slujba part time

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la Vodafone; angajeaza consultanti cu program redus(4 ore). Daca stii engleza, poate ai noroc.Mult succes.

Răspuns utilizator avertizat
| EvaneSScence a răspuns:

Mai adica ai bani de masina si n-ai de benzina? esti comic pe bune.
Nu stiu ce job sa-ti recomand dar uneori ai putea sa faci cheta de la altii care vor sa mearga cu tine cu masina, ca la taxihappy

| AlexandrulS explică (pentru EvaneSScence):

laughing pai tu crezi ca daca am banii de masina inseamna ca trebuie sa fiu bogat?)) pur si simplu la 18 ani primsec masina.

| EvaneSScence a răspuns (pentru AlexandrulS):

Altii primesc un parfum, tu o masina big grin. Cine iti da masina iti da si banii de benzina.

| AlexandrulS explică (pentru EvaneSScence):

Pei asta e problema laughing ca eu nu vreau sa imi dea si bani de benzina de aceea vreau sa ma angajezrolling on the floor

| EvaneSScence a răspuns (pentru AlexandrulS):

Eu as vrea sa-mi dealaughing) dar si eu ma gandesc sa ma angajez undeva cand fac 18, insa doar in vacante. Ca nu or sa te lase ai tai sa nu faci scoala ca sa te duci la munca.
Esti priceput la ceva? sa te angajezi la un atelier de reparat masini de ex cateva ore pe zi, sa faci treaba aia de jos, care o fi. Sau la un supermarket la carat marfa si aranjat pe rafturi.Sau distribuit pliante.Ori la o pizzerie la distribuire, daca tot o sa ai permis.

| AlexandrulS explică (pentru EvaneSScence):

Mda. pana la urma fac ceva sigur laughing ca nu imi place sa fiu intretinut, de mic ceva ani imi fac singur banii de buzunar dar nu sunt de ajunslaughing de fapt niciodata nu sunt de ajunslaughing)

| EvaneSScence a răspuns (pentru AlexandrulS):

Pai da, ca nu-s de ajuns banii de buzunar( in cazul meu cel putin) si nu vreau sa ma rog pentru orice.
Dar eu mai am doi ani pana atunci si la fete sunt mai multe posibilitati ( sa faci reclama, imparti fluturasi) oi vedea eu atunci.

| AlexandrulS explică (pentru EvaneSScence):

Asta asa e. cel mai bine pentru tine este sa fi promoter daca esti draguta nu ai treaba stai cateva ore si iei in jur de 100 de lei pentru cateva ore.

| emag a răspuns:

Munceste, strange fiecare leu care-l primesti de la parinti

| SoulEaterFan a răspuns:

La un magazin sau chelner ca e pe ture sau paznic lla spitalul de nebuni(ulima e o gluma)

| dntGabriel a răspuns:

In primul rand nu ai explicat ce masina vrei sa iti iei ce motor ce an cati cai putere te-ai axat doar pe punctul cum fac bani de benzina Consumul la o masina variaza dupa ceea ce ti-am scris mai sus. Daca chiar nu iti permiti deloc sa iti pui benzina sau poate ti se pare prea scump litrul de benzina din Romania ai doua variante:
1.Cumperi Benzina de la Moldoveni cu cufra octanica mai mica
2.Iti cumperi un autovehicl propulsatde un motor electric alimentat cu curent electric
Prin urmare la punctul 2 nu trebuie sa iti mai faci griji laughing) contribuie toata familia tongue

| AlexandrulS explică (pentru dntGabriel):

Ha laughing) 13. diesel ma gandeam ca stiu ca cere mai putin. pe benzina consuma de behaeee