| Camelutsaa a întrebat:

Am 18 ani jumate si de un an de zile am un prieten(are aceeasi varsta). Ne simtim foarte bine impreuna,ne iubim mult,cu el mi-am inceput viata sexuala,el la el,eu fiind si prima lui iubita,glumim,stam multicel impreuna,el a renuntat la prieteni pentru mine,eu la fel,ne gandim la un viitor impreuna (bine,asta stie Dumnezeu ce va fi). dar problema la noi cea mai mare este scoala. Eu vreau sa intru la Facultatea de Drept, dar el nu cred ca va lua Bac-ul. Nu stiu ce sa fac..in ultima vreme ne certam tot mai des si e dureros,pentru ca asta e motiv de cearta intre noi,, M-am saturat sa vad ca ofera numai indiferenta cand e vorba de scoala. si gandul asta e cu mine mereu. inainte nu ne suparam din cauza asta,dar acum,inima imi spune : "gandeste-te ca putini mai sunt ca el si te iubesc ca el", iar mintea imi spune "frate,chiar nu-i pasa?! Chiar vom avea un viitor imreuna asa? ". In ziua de azi se fac prin multe cai bani,astfel incat sa ai un trai decent..Nu sunt materialista,insa ma gandesc si la viitor, la cat e de greu acum... El imi spune ca ar fi vrut sa-l cert ca nu ma pupa de 10 ori pe zi,nu sa-l cert ca nu invata. Nu stiu ce sa fac,dar ma doare sufletul. Un sfat, va rog.

3 răspunsuri:
| trixiiie a răspuns:

Calmează-te, draga mea! Crede-mă că nu stă în Bac viața. Cunosc persoane cu bacu luat care sparg semințe la scară și persoane cu zece clase care o duc bine cu banii, și bani legali nu așa.
Nu trebuie să aibă bacul luat (plus că se poate înscrie și altă dată la bac, nu e batut în cuie acum), trebuie doar să știe să facă ceva.
Calmează-te, că nu e dracu chiar așa de negru! :* Fii optimistă!

| Camelutsaa explică (pentru trixiiie):

Multumesc frumos. Ai dreptate. :*

| alincik900 a răspuns:

Daca tu ai sa intri la universitate sigur peste un an 2 ai sa vrei alaturi o persoana care se dezvolta in rind cu tine, fiindca asta in primul rind ofera universitatea.Conteaza dragostea dar e nevoie ca fiecare sa tinda sa obtina ceva si sa nu stea pe loc multuminduse cu ce are, incearca sa-l convingi sa invete pentru viitorul vostru in preuna, ajutal daca poti.In relatie trebuie sa existe si libertate pentru a nu va sufoca la un moment.