| ♡ No Name -->An0nim;x! ♡ a întrebat:

Cine crede in dragoste la prima vedere?batting eyelashes

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mie imi ia saptamani intregi sa ma indragostesc si altii cad fulgerati de Cupidon.Pai e corect asa?waiting

| Psihiatra a răspuns:

E posibila.happy

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Eu cred:X intre parintii mei a fost dragoste la prima vedere.

''vazut, placut, luat''laughing

| georginika a răspuns:

Cred ca nu poti sa te indragostesti la prima vedere.cred ca e atractie fizica, sentimentele vin pe parcurs.parerea mea :d

| Nebuneal? a răspuns:

batting eyelashes sicer cred dar:-s trebuie sa mai treaca o databig grin ca nu-l vad binerolling on the floor

| Nebuneal? a răspuns:

batting eyelashes sicer cred dar:-s trebuie sa mai treaca o databig grin ca nu-l vad binelaughing

| CactusFlower a răspuns:

Eu cred, pentru ca la prima vedere poti descoperi multe calitati care iti plac, te atrag, si nu doar fizicul joaca aici.Desi nu am trait pe pielea mea, e ceva frumos, pentru ca am vazut asta la altii.Erau atat de "cu capul in nori", se simteau atat de bine... Dar mai am o parere:"iubirile fulger"(adica dragoste la prima vedere dintre doi) dispar cam asa cum au aparut.In cele mai multe cazuri asa se intampla.Deci,daca vrei o relatie de lunga durata, ar trebui sa fie ceva mai putin la prima vedere.De ce spun asta? Pt ca si dragostea este ca si o cafeatongue... O bei din prima, nu mai ai pentru mai tarziu; o bei incetisor, din cand in cand cate un pic, dureaza mai mult pana sa o termini.big grin
Hai, te las, sper ca ti-a fost de folos.Numai bine!

| Kitty a răspuns:

Eu nu cred!

| Alexandru a răspuns:

Dragostea la prima vedere era o chestiune discutabila inca de pe vremea Gretei Garbo, daramite in vremurile astea...
Praf in vant...

| Laurici :x a răspuns:

Eu! Cred ca e cea mai pura dragoste, adica nici una dintre parti [nici ea nici el] nu se cunosc, se indragostesc asa cum se vad, asa cum se cunosc! Nu sunt de acord cu Georginik! Poti sa te indragostesti de o persoana, asa din intamplare, de exemplu prima mea dragoste a fost super, adica modul cum ne-am cunoscut! veneam de la scoala si ploua, mi-a cazut umbrele pe jos si o masina mi-a facut-o praf! ma mutasem de curand in blocul acela, nu cunosteam pe nimeni si un baiat care era cu mine in bloc s-a oferit sa ma ajute, si ne-am indragostit asa, cum ne-am vazut, el de mine uda si murdara, eu de el un necunoscut! succes in dragoste!

| Anonim_4797 a răspuns:

Eu nu cred in dragoste la prima vedere (cred ca aia se cheama atractie) pentru ca nu te poti indragosti doar de fizicul cuiva (ceea ce observi la prima vedere), ci si de caracterul lui (cel putin asa sunt eu), pe care il descoperi in timp."dragoste" la prima vedere e prea mult spus!

| Anonim_4797 a răspuns:

@AleeZumZum "Eu cred, pentru ca la prima vedere poti descoperi multe calitati care iti plac, te atrag..."
era vorba de dragoste la prima vedere, nu de vreo intalnire, deci nu ai cum sa ii observi vreo calitate la prima vedere (mentionez, e doar vedere). deci tine doar de fizic

| ♡ No Name -->An0nim;x! ♡ explică:

rolling on the floor eu una cred in dragoste la prima vedere deoarece si mie mi s-a intamplat happy vroam doar sa aflu si parerea voastra

@Laurici foarte frumoasa povestea :X

| Annye_2425 a răspuns:

EUUUU laughing
si am fost si jumatate de an impreuna deci se poate:p

| alina_7796 a răspuns:

Pote unii nu cred pina nu se indragostesc la prima vedere s-a intimplat si la mine asa ceva!(inlove)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te am vazut, te am placut, te am avut, salut!

| Deedee_7556 a răspuns:

Nu exista. Adica parerea mea. Si daca totusi se intampla, e trecatoare. Pentru ca nu doar fizicul conteaza. Desi in prezent tot mai multe persoane cauta doar asta. Nu trebuie sa fii topmodel ca se te indragostesti, sau ca sa faci pe cineva sa se indragosteasca de tine.