| marumesi a întrebat:

Cine credeti ca iubeste mai mult femeia sau barbatul cand se indrgostesc?

20 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca femeia pune mai mult suflet in relatie

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu cred ca femeile iubesc mai mult decat barbatii sau invers.
Asta depinde de la persoana la persoana. Oricum, cert e ca barbatii nu sunt atat de insesibili cum ii cred unele fete.

| KimBianca a răspuns:

De ce nu ar iubi amandoi la fel?

| Seby90 a răspuns:

Nu cred ca are o oarecare importanta, nu este o cursa sau un argument care trebuie neaparat castigat sau dovedit.

Important e ca ce iti iese pe gura sa fie si ce doarme in suflet. Este absurd sa minti in legatura cu sentimentele.

| RAY a răspuns:

Stiintific femeia tia dezvoltat partea emotionala a creierului timp de milioane de ani desi clar femeia iubeste mai mult, in scimb la despartire ea sufera ma putin de ce?
par barbatul poate avea mai multe partenere el nu-i experimentat cu o relatie de durata desi nu stie cei despartirea, in scimp femeia suporta mai usor din moment ce mosteneste genetic asta
cine insala primul?
cred ca barbatul avand o dorinta sexuala intensa non stop

| Azµre a răspuns:

Ambii vor iubi la fel de mult pesoana de lângă ei! Atâta timp cât se iubesc reciproc nu există această discriminare care pe care!

| Hevnoraak a răspuns:

Depinde care dintre ei îndrăgostește primul.

| LineGuide a răspuns:

Vezi tu, depinde re tipul de om, si de tipul de relatie, deopotriva.Insa totusi, de obicei, barbatul e practic solidar relatiei, iar femeia depinde de relatie.Mai pe scurt, femeia e mai afectata de o posibila despartire, dar barbatul tine la unitatea relatiei.
Mult noroc!

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Eu zic femeile, in prima faza a rel; atiei femeile sunt mai insistente cu relatiile sexuale!

Răspuns utilizator avertizat
| xanderblackx a răspuns:

Soacra... glumeam. asta nu este o intrebare cu un raspuns exact, pentru ca depinde foarte mult de interiorul fiecaruia, cum e construit fiecare si ce experiente a mai avut in viata. sunt cazuri in care barbatul iubeste pana la epuizare, cazur in care femeia o face. asta nu este un lucru batut in cuie. numai bine

| AtomiX a răspuns:

Nu cred ca o sa-ti raspunda nimeni concret, pentru ca se zice ca in general intr-un cuplu, unul dintre ei iubeste mai mult decat celalalt si asta difera de la cuplu la cuplu. Nu e o regula ca baiatul sau fata sa iubeasca mai mult. Asta depinde de fiecare in parte big grin

| deepinlovewithyou a răspuns:

Femeia iubeste mai mult la inceputul relatiei, dar daca cei doi se despart, femeia incearca sa uite iar barbatul sufera mai mult.

| KooKoo a răspuns:

BArbatUL

| monycutzza a răspuns:

Sunt caziri si cazuri. Uneori iubesc famaile mai mult alteori barbatii.

| Sisitta a răspuns:

Femeia

| Maryo1o1 a răspuns:

Eu cred ca barbatii pentru ca o femeie nu poate sa isi dea viata pentru un barbat sau daca poate e foarte rar in schimb un barbat poate de exemplu eu si am si patit asta.Ma plimbam cu prietena pe afara si deodata apare un borfas si vrea sa ii fure bratara de la mana si sa fuga iar ea ia pus piedica imediat si el a scos un briceag si a vrut sa o atace iar eu m-am pus in fata ei si mi-a intrat briceagulbin piept la 2mm distantabde inima si nu regret ce am facut regret doar ca m-a parasit pentru altul cu bani mai multi si masina.Nici odata nu te poti baza pe femei pentru ca ele nu iti pastreaza secretele si intr-un final tot te inseala cu cineva fie ca stii fie ca nu.

| DODO2111111 a răspuns:

Normal femeia...pentru ca ea mai repede face primul pas.Pe barbati le doare in fleasca!

| perhan a răspuns:

In general barbatul pune mai mult suflet intro relatie dar acum depinde si de om funda?

| Amadeos a răspuns:

Depinde daca e prima relatie iti pui tot sufletul sa iasa ceva bine
Daca e a 3 4 te obisnuieste cu sentimentul si incepi sa fii indiferent
Dar daca e la 15 sau mai mult deci abia mai poti iubi cu adevarat
Acum pune problema astfel daca un tip ce a avut 10 relatii si e la a 11 va iubi la fel ca prima data?