| TurliucAdrianFrancis a întrebat:

Cine credeti ca e superior? Barbatul sau femeia?

Răspuns Câştigător
| Anonymous95 a răspuns:

Pana pe la 18-20 ani fetele sunt superioare. Deoarece baietii stau dupa fundul lor, iar ele ii controleaza ca niste marionete. Dupa aia barbatii devin "bazati". Femeile au nevoie de la ei de dragoste / sex, bani, protectie, distractie, un mediu de transport(masina) si cam asa sta treaba.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ambii sunt egali in fata legii

| fabiola a răspuns:

Superior...unde si cand?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Femeii i-a zis: „Voi mări foarte mult suferinţa şi însărcinarea ta; cu durere vei naşte copii, şi dorinţele tale se vor ţine după bărbatul tău, iar el va stăpâni peste tine."
Geneza 3:16

| h3r a răspuns:

Tu eşti superior nouă.
Slavă ţie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dragoste si sex?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul...

| BlackEyedGirl a răspuns:

Cred ca amandoi sunt egali deoarece se completeaza reciproc.

| Analytical a răspuns:

Barbatul este capul femeii. Uita-te in era i. de Hr. si vezi caderea in pacat. Despre Adam si Eva.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Din punctul meu de vedere suntem egali.Barbatii pot face unele lucruri pe care femeile nu si invers.

| roxaa15 a răspuns:

Intre femei si barbati ar trebui pus semnul =, dar si semnul de + deoarece se completeaza unul pe celalalt.Doar in tarile arabe si in triburile indiene femeia e inferioara barbatului.Dar in lumea civilizata nu se pune problema

| Cleopa a răspuns:

Egalitate...

| CosminutzaAdee a răspuns:

In mod normal amandoi ar trebui sa fie egali.Dar nu este asa, in general barbatul pentru ca femeia este femeie si barbatul este barbat, total opusi.

| fl3bletzeatha a răspuns:

Eu cred ca nu va exista vreodata o modalitate sa determinam cine este mai superior, fiecare cu parerea lui, sunt si barbati superiori cu functii de conducere importante cu un capital financiar deosebit dar si femei asemanatoare, sa urmariti top300 al celor mai bogati romani, presupun ca la acest thread hodoronc tronc se referea la romani, ca in alte tari superioritatea tine in primul rand si de mentalitatea locuitorilor, nu putem compara un om civilizat dintr-o tara civilizata cu un african, sau nu putem vorbi la romani despre omul de la oras si despre omul de la tara care este 100% superior in fata femeii. Pe plan mondial femeia tinde catre inferioritate, daca ar fi sa facem un raport, in mod cert femeile ar iesi pe locul 2. Pe forum sunt mai multi barbati deci si aici daca ar fi sa se voteze despre superioritate, tot femeile ar iesi pe locul 2. Eu votez pentru barbati, au un caracter mult mai tare decat al femeilor si reusesc sa se descurce mai bine in viata