| Aurasi a întrebat:

Cine imi poate spune cat costa un avort in spitalele de stat si un doctor ginecolog bun? urgent dau funda!

7 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Am observat că multă lume este împotriva unui avort.
Oameni buni, gândiţi-vă puţin ce viaţă ar duce acel copil dacă ar ajunge pe lume straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato... cati ani ai de deja esti gravida? ai face bine sa nu avortezi big grin dar daca asta vr...

| UnOmModest a răspuns:

Faci cel mai mare pacat si tot odata si cea mai mare greseala, in viata asta daca iti vei ucide pruncul.
Daca mama ta te omora, facea avort, iti convenea? Intrebarea asta sa ti-o pui tie, de un infinit de ori.
Ahh. copii astia din ziua de azi, la prostii sunt asi...

| Simonamee a răspuns:

Cat costa un avort? Cam 3 milioane dar nu te sfatuieste nimeni sa faci asa ceva. Dupa un avort poti avea probleme serioase de sanatate sau nu mai poti face copii vreodata.Te gandesti ca e totusi un copil si ca deja poate suferi? In momentul in care doctorul il omoara sti ca pune manutele la ochisori sa se apere? Iti va place sa traiesti toata viata cu regrete, cu siguranta ai sa suferi.De ce nu cauti o posibilitate sa-ti asumi greseala? Vorbeste cu tatal,gasiti solutia sa cresteti acel copil, oricat de greu v-ar fi merita, copii sunt o bucurie, daca il omori crezi ca iti va fi bine? Da-l spre adoptie daca simti ca nu-l poti avea, dar..sa-l omori.e prea dur.Traim in sec 21, cu sute de metode de contraceptie si totusi ajungeti sa va distrugeti pe voi si sa omorati niste sufletele nevinovate? De ce nu va asumati faptele? Crezi ca daca nu-ti vei auzi copilul plangand in timpul avortului,nu o sa-l doara? Face parte din tine,simte, viseaza, are o inimioara, o sa-l doara, de ce sa plateasca pentru greselile voastre?

| Anaaaaaaaa a răspuns (pentru Simonamee):

Daca-i prea tanara scum sa-l pastreze asta e a fost mai prostuta si nu s-a protejat. Daca o sa aiba un copil nu mai poate sa-si mai traiasca viata pentru voi baieti este simplu sa spuneti asta ca va doare in C** nici acolo. in mare parte ai si tu dreptate ca trebuia sa se protejeze dar daca o nimerit un Dobitoc (scuzatimi expresia) care o fraierit-o ea de unde sa stie ea ce face ala! si apropo vreo 3-4 milioane costa dar daca mai tarziu nu mai poti avea un copil sa nu te intrebi de ce trebuia sa te gandesti inainte de a face fara prezervativ. timp de o luna nu ai voie sa faci deloc efort ar fi bine sa nu ridici un pai..Succes

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru Anaaaaaaaa):

Teoria mea este ca daca ramai gravida in modul asta esti proasta, asta e n-ai ce face nu te acuza nimeni, dar copilul ala are prioritate atunci peste tine ca are sansa sa fie destept si toti stim ca e nevoie de oameni destepti in lumea asta nu de proaste

| AndreiGSQ a răspuns:

Terminati ma cu toate tampeniile astea gen: Stii ca il omori? Stii ca sufera? Stii ca poate se beseste?

Ajutati omu' daca vreti, daca nu, lasati-l in durerea lui.
E treaba ei daca doreste sa-l pastreze sau nu. Depinde de perioada, daca e la inceput, nici nu se poate numi ca "iei o viata" pentru ca traieste prin tine.