| Mihai7best a întrebat:

Cine ma ajuta are tot respectul meu + o mare funda!
Deci sunt impreuna cu o fata de putin timp, insa ea inainte sa fie cu mine i-a tot mintit pe a ei cu diverse chestii (gen : a stat dupa antrenament afara cu toti colegii ei si mama ei i-a vazut si cand a sosit acasa a intrebat-o cu cine a stat afara? si a raspuns ca numai cu o prietena desi erau acolo si fete si baieti ) si de atunci nu mai au incredere prea multa in ea.
A ei nu is de acord inca sa aiba un iubit desi mai sunt cateva luni si face 14 ani si totdeauna trebuie sa fim atenti sa nu ne vada cineva... am incercat sa ii explic sa le spuna parintilor ei ca daca vor ma pot cunoaste si orice pentru ca tin la ea, dar ea mi-a spus ca ii cunoaste pe a ei destul de bine si daca le spune despre mine o sa ii interzica sa mai iasa pe afara, a spus ca acum oricum nu au incredere in ea acum si sa mai lasam sa vedem cum decurge relatia si lucrurile intre a ei si ea...

Intrebarea mea este : Ce as putea sa fac in situatia asta?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca nici un parinte de pe lumea asta nu ar permite fiicei lui de 14 ani sa aiba o relatie cu un baiat, oricat de mult ar tine la ea. Ea este un copil, mai are mut de crescut pana sa ajunga la relatii cu baietii, este prea mica pentru asa ceva si eu cred ca tu ar trebui s-o lasi in pace. Treaba ei daca vrea sa-si bata joc de copilaria ei, dar tu nu ai motive sa te amesteci in mizeria asta.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mergeţi amândoi să vorbiţi cu părinţii ei. Poate astfel cor înţelege mai bine. Tu eşti băiat şi trebuie să dai dovadă de maturitate. Poate se tem să nu le faci fata să sufere. Ia tu atitudine.Mergi şi vorbeşte cu ei.Succes!

| Alisa a răspuns:

Pai avand in vedere si varsta ei, fiind mai mica, cel mai probabil parintii nu sunt de acord sa aiba un prieten. Poate deja i-au interzis lucrul acesta, si ea inca nu ti-a spus. Daca tot zici ca esti de putin timp cu ea, mai asteptati o luna, doua si apoi sa le spuna ea parintilor ca vrea ca ei sa cunoasca pe cineva, eventual sa spuna ca se intelege bine cu un baiat si petreceti mai mult timp impreuna, ca sunteti apropiati, etc. Trebuie sa aiba grija, deoarece parintii s-ar putea sa faca un mare scandal pe tema asta si sa o pedepseasca, depinde acum si ce fel de persoane sunt parintii ei.
Bafta!

| NickiMinaj a răspuns:

Pai trebuie sa o convingi sa le spuneti alor ei laughing Daca oamenii sunt atat de disperati sa isi tina odrasla din scurt... mergeti pe calea asta. Altfel tu o sa pici prost in toata situatia. Cel mai bine ti-i atragi de partea ta, te duci, ii cunosti, te porti frumos ( din mesaj oricum pari un tanar respectabil rolling on the floor ) si totul o sa fie bine. Succes!

| Lovely a răspuns:

Uie ce ai putea sa faci. Daca si parintii tai stiu de aceasta fata incearca sa vorbesti cu ai tai sa le zici situatia. Poate pot vorbi parintii tai cu patintii ei si asa vor avea mai mare siguranta, din moment ce se cunosc. Sau puteti sa continuati asa pe ascuns pana fata recastiga increderea parintilor, sau in ultima faza poti incerca tu sa vorbesti cu eihappy

sper ca te-am ajutat>D:

| anonimul a răspuns:

Sa asteptibig grin

| lime_3980 a răspuns:

In primul rand ea ar trebui sa se poarte foarte frumos si sa nu mai starneasca nicio suspiciune, pentru a recastiga increderea parintilor ei.
Dupa ce ea e sigura ca totul merge ok, le poate spune ca a cunoscut pe cineva, la care chiar tine si ca ea considera ca e destul de mare ca sa aiba un prieten, ca nu au de ce sa-si faca griji, ca esti baiat bun bla bla...

| EsarfaRozZ a răspuns:

Pentru inceput, eu cred ca ea trebuie sa recastige cat de putin incredrea parintilor ei. Nu stiu, sa faca diferite chestii, ca ai ei sa aive din nou incredere in ea. Apoi, va duceti aman2 la parintii ei, sa te poata cunoaste sis a vada cum esti tu. Dupa ce se vor convinge ca esti baiat bun, si ti f mult la fata lor, etc, vor intelege. Eu asa cred, iti urez succes!:*

| ChristineW a răspuns:

Asigurate ca nu are tati pusca rolling on the floor

| deeandre a răspuns:

Intrebare pentru intrebare:tu catzi ani ai? ca sa vedem cum sta situatzia, si in privintza faptului ca i-a mintzit pe ai ei, la fel te poate mintzii si pe u,

sper ca am fost de folos :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cu iubitul meu ne-am 'ascuns' 1 an. M-am ascuns eu mai mult ca el e major. Si le ziceam ca ies cu fetele si ieseam cu el. big grin Pana cand am fost pana la mine sus si l-am lasat pe el jos in scara sa ma astepte. Cand am coborat tocmai venea mama (mama il cunostea pe el pentru ca l-a vazut odata) si a zis ceva de genu" mare dragoste pe capu vostru" laughing si am vorbit 1h...noi 3...eu el si mama in scara blocului si de atunci, de fiecare data cand ies afara mama nici nu ma mai intreaba cu cine ies, stie deja. Si mai stie ca nu are ce sa faca in privinta astatongue

| Elenutza_8844 a răspuns:

Duet si vorbeste cu parintii ei, nu cred ca sunt asa de incuiati, si pana la urma isi fac o parere mai buna despre tine daca t duci din proprie initiativa.

| ButIsMyTime a răspuns:

Si eu am trecut prin asta...acum un an (am 14 acum).
Parintii fetelor sunt un pic mai 'severi' decat cei ai baietilor din diferite cauze.
Ei sigur o cred cam prea mica pentru asa ceva, ca trebuie sa se concentreze pe scoala, ca o sa aiba suficient timp pentru asta si e normal sa stea cu stresul ca cineva o vede.
Poate ar trebui sa astepti...nu prea stiu ce sa iti spun.
Si sa ii zici fetei sa le spuna parintilor sai "Mama, tata vreau sa cunoasteti pe cineva" si o sa vii tu, o sa incerci sa pari cat mai calm (aceste faze de obicei te fac sa fii stresat) si sa ajungi la inima tatalui intai laughing pentru ca e cel mai usor (fotbal, programe tv, filme, seriale, jucatori de fotbal) dupa sa ii faci complimente mamei gen : ce casa curata aveti si ce frumoasa este floarea de acolo (in caz ca are una) si sa pari cat mai apropiat de prietena ta.
Succes! big grin