| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa slabesc, si cum? st fata am 15 ani 1.67,67kg

3 răspunsuri:
| Criss003 a răspuns:

Cat mai mult sport si o alimentatie regulata. fructe si legume.
si mai usor cu painea alba. cumpara din aceea neagra graham. normal ar fi trebui sa ai cu 12-15 kg mai putin decat inaltimeawinking
eu am 1.62 si 48 de kgwinking

| EnvyU a răspuns:

Pai incearca sa reduci din mancare, 3 mese pe zi sunt destule, dimineata sa mananci bine si restul mai putin. Incearca sa strecori si niste fructe intre mese plus o salata doua nu strica si fa gimnastica. Genoflexiuni / abdomene/ fandari /alergari, orice e binevenit. Eu am slabit 3 kile in cam 2-3 saptamani de la 67 la 64 facand exercitii si nu am prea mancat tongue

| Petru_Valentin_Boboc_1990 a răspuns:

Pai incearca sa reduci din consumul de proteine zilnic. daca vrei atat de mult sa consumi carne incearca piept de pui la gratar, fara grasimi, piure si alte alimente vegetale, reduse in grasimi. trebuiesa renunti la dulciuri, iar fructele sa nu fie in exces pentru ca si alea sunt dulci si te ingrasi oricum. in timp ce reglezi alimentatia incearca sa alergi zilnic(dar alergare nu plimbare) 2 ore, nu constant, alergi in etape, alergare 10-12 minute, pauza 5 minute. repeta asta si ai sanse mari sa reusesti sa slabesti in mai putin de 2 saptamani. dar acum depinde si de indicii somatici, lungimea segmentelor, si alte chestiutze dintrastea