| mykyduta a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Vointa ta si sfaturile unui nutritionist (care sa iti faca o dieta personalizata, in functie de nevoile tale alimentare) si ale unui instructor de la o sala de sport...

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, singura persoana ce te poate ajuta esti tu, daca vrei cu adevarat sa slabesti abtine-te de la mancare si mai fa un abonament la sala, asta iti va ajuta.Succes.

tundenana
| tundenana a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi la un nutritionist care te ajuta... iti va face o dieta personalizata... mult sport si multa ambitie... eu am slabit in 5 luni 20 de kg cu dieta Atkins... este o dieta grea dar foarte benefica pentru organism... insa ar fi bine sa intrebi inainte un nutritionist... pentru detaliile dietei Atkins poti trece pe la profilul meu si sa intrii pe blogul unde vei gasi detalii si retete Atkins... spor la slabit

| Adry a răspuns:

Principiul este simplu :
Mananci mai multe calori decat consumi - te ingrasi.
Mananci calori cat consumi - te mentii.
Mamanci mai putine calorii decat consumi - slabesti.

Important este sa faci miscare nu sa te infometezi.
Facand miscare iti va creste si masa musculara iar corpul tau va arata mai bine.

Alergarea este cea mai veche forma de miscare si cea mai eficienta pentru cineva care vrea sa slabeasca.
www.blog.adry.ro (citeste cele 15 motive poate imi vei da dreptate)

| Adry a răspuns:

@mlm. Imi pare rau ca te contrazic dar este cel mai rau lucru care l-ai putea face. Probabil daca vei manca mai putin si vei incepe sa faci efort intensiv nu va fi bine, poate duce la complicatii pentru ca organismul va fi slabit.
Uite aici informatii, citeste ce ti se pare tie mai interesant si formeazati o parerea proprie : www.doctor.info.ro, sper sa te ajute.

| wizard_cristi a răspuns:

Un nutritionist si un instructor de la sala. Iti recomand ca pentru a slabi sanatos si corect, astfel incat sa nu slabesti si sa te ingrasi imediat dupa, sa mergi sa ti se explice exact cum trebuie sa slabesti. Trebuie inteles ca suntem diferiti si ca modul in care trebuie sa slabim depinde de corpul nostru. Nu-ti recomand sub nicio forma,, dietele".

| jolie_3446 a răspuns:

In primul rand tu! Cu ambitie si rabdare.

| blojualex2009 a răspuns:

Tu insuti trebuie sa slabesti daca ai vointa poti slabi dar sa nu te infometezi a slabi nu inseamna sa nu mai manci deloc

| madalina3005 a răspuns:

First of all, you! Trebuie sa iti doresti cu adevarat asta, sa nu renunti la primul obstacol si cel mai bine ar fi sa apelezi la un nutritionist, asa cum observ ca ai mai fost sfatuita. Poate ca nu va fi usor, insa daca asta iti doresti cu adevarat, gandeste-te la rezultate si vei vedea ca va fi ceva mai bine. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu singura.cu multa vointa, sport si dieta!

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro