| adela93 a întrebat:

Cine stie care este prulalul de la penis?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In viata cotidiana nu exista cuvantul plural al penisului.

| MMihai a răspuns:

Este de gen neutru, la singular este un ***, la plural două ****uri. Se scrie pluralul nu prulalul, dar când îți umblă mintea după prea multe ****uri, mai apar și greșeli de redactare la calculator.

| vlaaddd a răspuns:

Puli

| liviu89 a răspuns:

Nu stiu de astea! laughing)
ai nevoie de mai multe?
Iti pun eu o intrebare care este pluralul de la telecomanda

| EyesSad17 a răspuns:

Pluralul de la penis este penisuri ^_^ stie de ce pentru ca? pune si tu un penis doua penisuri si ca sa te lamuresti dai pe google dex si langa el scrie penis si nu ii crede pe astea pentru ca nu a spus bine sa le fie rusine ca nu stiu ca au un plural

| LittleGirlMonster a răspuns:

,,Penis`uri'' sau,, penise''?laughing Nu sunt sigurarolling on the floor

| DannySteel a răspuns:

Nu are plural*

| BbyMic a răspuns:

Dc nu sti cum sa-i zici la maicata ca ai incasa mai multe penisuri o data?
:S :d

| MEANGIRL01 a răspuns:

Penise laughing

| xFreshKidAdi a răspuns:

Penisuri rolling on the floor