| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie semnificatia frazei "A canta la ceatarna"? E legat de sex.

Răspuns Câştigător
| cossmy a răspuns:

Sa canti la ce atarna(oare ce atarna?thinking) e la fel ca aia cu iamceamlung(adica ia ce am eu lunglaughing )

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

A cânta la ce atârnă; a face felatie; sex oral. Era si o vorba intre doua "ele": "Fetito, plăteşte bine batranul ala ramolit când cânţi la ceatârnă?"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este dar e echivalent cu a cinta la clarinet cu un anumit accesoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu si nici nu ma intereseaza de ce vrei sa stii cred ca e o gluma

| DanielDanny a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda e o gluma, vroiam sa vad ce raspunde lumea, pentru ca de cate ori avea ocazia, un coleg de-al meu zicea mereu expresia asta, si stiam dinainte ce inseamna dar am vazut ca unii tot cred ca inseamna a canta la un instrument muzical chiar daca am mentionat in intrebare ca e o expresie legata de sex tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un instrument frumos. in popor i se zice flaut cu gusha. fraza nu are nicio semnificatie. asta e intelesul propriu