| senstein a întrebat:

Cititi! Am mai postat intr-o categorie (cea potrivita) dar nu a raspuns nimeni, de asta am sa postez aici ca e cea mai vizitata. Dati-mi idei de niste intrebari cum sa fac o fata sa vorbeasca, sa o lungim mult, vreau multe, eu unul nu mai stiu ce sa inventez, am zis, intrebat si povestit de mi s-a acrit dar nu o pot face sa vorbeasca.

14 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Intreab-o frt ce ii palce sa fac a in timpul liber...iesi cu ea undeva in calitate de amici si iti zic eu ca din vb in vb o cunosti si afli mai multe despre ea.nu ai cum sa fiti doar voi doi si sa raman in pana de idei.o intrebi ce ii place ce nu ii place.cum e cu sc...despre colegi.intamplari amuzante care i s-au intamplat drk stie.

| senstein explică (pentru hotshotb):

Da suntem la gradinita cu ce ii palce si ce nu? Lasati-o balta ca nu vad ca nu intelegeti ce doresc. Am scris clar ce vreau, nu sa-mi ziceti cacaturi!

| hotshotb a răspuns (pentru senstein):

Frate vrei sa o cunosti mai bine iesi cu ea laughingdaca iesi cu o fata nu e nevoie ca pe urma sa fiti impreuna sa sti.invito undeva sau bagate in seama cu prietenele ei si vb cu ea cand sunt ele pe acolo.folosestele ca intermediari

| senstein explică (pentru hotshotb):

Ma frate nu intelegi ca nu vreau sa ies cu ea? daca este sa ies, ies oricand ca iesa, si nu ma intereseaza amicele ei, eu vreau cu totul altceva, de ce nu-mi dai ce am nevoie?

| hotshotb a răspuns (pentru senstein):

Pai zi clar ce ai nevoie mai ca asta se intelegelaughing

| senstein explică:

Dau FUNDA care intelege si-mi da ce vreau eu.

| feelb a răspuns:

Cucereste-o...asta e solutia.noi fetele gandim diferit fata de voi.nu este suficient sa porti un dialog cu ea,ci sa o cuceresti cu gesturi simple, dragute, romantice cum ar fi: o floare, bomboane de ciocolata, o invitatie de a vede impreuna apusul soarelui intr-un loc special etc.gesturi simple dar care va face din tine o persoana speciala in ochii ei.acum depinde si de ea daca te place sau daca e o fata normala, simpla si nu una cu alte "aspiratii" de la viata

| senstein explică (pentru feelb):

Ce-am cerut si ce-mi dati voi, nu ati inteles despre ce este vorba. NU VREAU SA O CUCERESC, reciteste te rog din nou si da-mi ce am eu nevoie!

| feelb a răspuns (pentru senstein):

Am recitit...prietene depinde ce vrei de la ea, da-ne detalii concrete ca daca zici "vreau multe" nu spui nimic de fapt. spune clar ce vrei de la ea, doar asa te pot "ajuta"...

| senstein explică (pentru feelb):

De ce nu poti tu simplu sa-mi dai ce am cerut, este asa greu? nu ma mai luati cu cacaturi, nu vreau nimic de la ea vreau sa-mi dati voi ceea ce am cerut si punct. daca nu stiti sau nu aveti ce-am cerut nu mai comentati.

| Flu a răspuns:

S-ar putea sa o plictisesti cu subiecte pe langa aria ei de interes. Poate nu vorbeste pentru ca nu vrea sa o faca. Daca zici ca ai vorbit de ti s-a acrit, eu nu cred ca nu ai dat de ceva de la care sa pornesti o discutie. Conversatia ar trebui sa vina de la sine. Nu mai vorbi cu ea. Daca ii e dor sa vorbeasca cu tine, o va face. Daca nu, chiar nu o intereseaza sa iti vorbeasca.

| senstein explică (pentru Flu):

Si tu la fel ca ailalti, dati-mi dracului ce am cerut, sunteti orbi? Nu ma frecati cu gargara de asta. Mai zic odata clar si raspicat: DATI-MI INTREBARI, IDEI DESPRE CE SA VORBESC, UN SUBIECT, 2, 3, 100, NU CONTEAZA (nu intrebari d`astea proaste cum sunteti voi obisnuiti). Ce este asa de greu de inteles? Nu ai nu comentezi, nu vreau alte comentarii de ****, ca dragoste, dor, mazga, ****! Nu ca eu nu as fi in stare sa pornesc un subiect, sunt, dar vreau idei noi ca degeaba incep ca la fel de repede se termina.

| Flu a răspuns (pentru senstein):

Atunci zi-mi toate, dar TOATE subiectele pe care le-ai abordat pana acum ca sa nu imi racesc gura degeaba big grin

| bella36 a răspuns:

Pai, daca simti ceva pentru ea spune-i-o pentru ca s-ar putea ca si ea sa simta aclesi lucru dar sa nu se observe. fetele isi pot ascunde sentimntele