| Crisan_Adelina_1978 a întrebat:

Colegii mei se uita la filme porno si de acolo am vazut si eu!
Ma intreb atunci cand faci sex pentru prima data te doare?
Si daca da atunci de ce o fac asa multi oameni?

8 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

In primul rand in filmele porno nu vezi dezvirginari reale, alea doar mimeaza ca ar fi virgine.

In general durerea la primul contact sexual nu e de intensitate mare, mai ales daca circumstantele in care se produce sunt in regula, deci nu ai de ce te teme de o durere ingrozitoare.
Plus ca durerea o simti o singura data, placerea ramane pentru cat timp ai apetit sexual.

In concluzie oamenii o fac pentru ca punand in balanta un mic inconvenient (durerea de la dezvirginare) si placerea de care te poti bucura cateva zeci de ani, evident ca a doua are prioritate pentru orice om normal.
Nu mai discutam acum de copii si alte lucruri de genul asta. Daca ti-e frica de durerea de la dezvirginare, atunci ce te faci cu durerea de la nastere? Desi... exista si cezariana.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru prima data doare foarte rau, insa cu timpul te obisnuiesti, durerea se transforma in placere!
De ce o fac atat de multi oameni?
O fac ca act de exprimare a sentimentelor profunde ce o au!
Altii o fac pentru bani, faima...
Te pup!

| AlexandraCris a răspuns:

Bună! Da, doare prima dată.
Când vei mai creşte niţel (peste 17 ani) şi vei avea o relaţie, îţi vei da seama de ce o fac aşa mulţi oameni. Plăcere, curiozitate, dorinţa de a avea un copil...

| 4343gddhkied a răspuns:

1. Da, doare, dar e o placere si cred ca atunci cand ai varsta necesara nu mai conteaza durerea daca exista placere!
2. Oamenii o fac pentru ca e un lucru necesar intr-o relatie (CASATORIE) unii din placere, iar altii isi doresc foarte mult copii big grin!

| sirD a răspuns:

Esti an de productie '78?

| Crisan_Adelina_1978 explică (pentru sirD):

Daca nu raspunzi la intrebarea mea atunci nu raspunde deloc

| sirD a răspuns (pentru Crisan_Adelina_1978):

E destul de importanta varsta ta, ca sa stii cum si ce discuti

| Crisan_Adelina_1978 explică:

Am observat ca actritele din filmele porno strigau si de acolo mi-a venit intrebarea asta...
Va multumesc pentru raspunsuri!