| Adytza09z a întrebat:

Colegii o intrebare i-a venit cm pretenei mele dar de azi de la 12 pan ac i-a curs numai o picatura prima data mai asa un sange negru si dupa sange.Intrebare dc nu i mai curge si inca cv e ciclu sau poate fi alcv va rog un raspuns.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ziua de astazi este calculata/prevazuta momentul de incepere a menstruatiei? Daca da atunci probabil ca sangerarea se va porni in orele urmatoare. Nimeni dintre noi nu iti poate oferi un raspuns cert, sigur, concret, si obiectiv deoarece nu detinem date privind lungimea si tipul ciclului menstrual al prietenei tale. Multa sanatate!

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi colegu ca de fiecare data ma ajuti.
Doar ca stau asa surprins d azi d la 12 pan ak nu ia mai curs doar cand i-a venit un sange negru asa.
Inca cv se diferentiaza nidatia de cm la venire.
Eu ciclu sper sa fie

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Cm.menstrual al ei este de 28 30 zile si trebuie p 13 sa fie.
Da dc pana mea nu mai curge.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Adytza09z):

Pai se pare ca nu te-ai uitat pe calendar, fiindca daca ai fi facut-o ai fi observat ca astazi este 11 Aprilie si ar mai fi inca circa 2 zile pana la data calculata. Sangerarea de nidatia este total diferita de menstra atat cantitativ cat si colorit si in acest moment al ciclului ar fi cam tarziu sa se produca acum.

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

.mersi colegu revin cu raspunsuri poate ii curge pentru ca p bune nu inteleg dc nu i curge.

| LoredanaS19 a răspuns:

Normal ar trebui sa ii curgă mai departe ciclul, si daca trece o zi-doua si nu ii mai vine ciclul ar trebui sa mergi cu ea la un consult ginecologic, el va poate spune ce anume s-a intamplat si de ce i-a curs doar Putin happy multa sănătatehappy