| Fatadezahaaar a întrebat:

Consideri ca fetisurile ajuta la ceva in dezvoltarea personala? Daca da, voi ce fetisuri aveti?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul are doua personalitari una animalica una rationala, consider ca reprimarea parti anumalice duce la depresie, nebunie, asa ca descoperirea sexualitati face parte din evolutia noastra

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fetisurile nu ajuta la dezvoltarea personala, dimpotriva, pot creea imagini distrostionate si da sperante false, care iti pot afecta psihicul si deciziile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ajută ci strică.

| Marius22222222222 a răspuns:

Depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt deschis la minte la aproape toate, tipurile de fetișuri.

Cu cineva care ești intim/a se poate sa te ajute la dezvoltare, dar să plătești pe cineva sau cu o persoana care nu ai nici un fel de conexiune, nu cred.

| xXxIulyanSangeDeCalxXx a răspuns:

Mie-mi place sa fac sex pe Acatistele Maicii Domnului si simt ca ma ajuta foarte mult. Cu Dumnezeu inainte! Hristos a inviat! rolling on the floor

| Andrei265268 a răspuns:

Stii...un fetis este doar un lucru care te atrage sexual. Daca gasesti un/o partener(ă) care are acelasi fetis sau il intelege pe al tau e perfect. Nu este nici o problema daca ai un fetis. Este un lucru absolut normal. Nu inseamna daca cineva are un fetis de picioare este un om nebun... oricum unele studii zic ca fiecare om are un fetis. Unii de picioare alții de baloane, sosete etc.