| KLANDESTIN2013 a întrebat:

Aspectul fizic conteaza la o fata?

Funda

10 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Desigur că contează!
Gândește-te că majoritatea tipilor nu se uită la o fată doar pentru că e mai specială decât celelalte, se uită doar la fizicul ei. Și acest lucru, uneori e ridicol!
Însă, nu-ți fă griji. Există și persoane care pun aspectul fizic pe locul 2. Deci, nu ar trebui ca aspectul fizic să fie marea noastră problemă.

| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Nu o să-ți zic că sufletul contează și alte chesti.
Da, pentru mine contează cum arată.
Dar mai ales cum se comportă. Degeaba arată bine dacă poartă ca un boshetar.
Îți dai seama că nu aș sta cu un rahitic, dar nici cu un gras. (aici nu vreau să jignesc pe nimeni).

| timeea7 a răspuns:

Parerea mea este ca in ziua de azi aspectul fizic este cel mai important.Ma indoiesc ca mai sunt persoane care se uita prima data la caracter.Sa fim realisti..Nu sunt prea multe cazuri, pot spune chiar deloc in care un baiat sa sa se uite la caracter, nu la aspectul fizic(LA PRIMA VEDERE).La prima vedere aspectul conteaza, apoi daca iti place de fata, urmeaza restul.Normal,conteaza si caracterul daca vrei o relatie frumoasahappy...Aspectul uneori conteaza foarte mult si la gasirea unui loc de munca.In multe cazuri o fata frumoasa are mai multe sanse, decat o fata mai putin frumoasa.Asta e parerea mea, uitandu-ma in jurul meu!:*

suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice om conteaza aspectul fizic... e prima impresia pe care o faci

| ww2Totenkopf a răspuns:

Da,dar si cel psihic.

Răspuns utilizator avertizat
| Fluffy69 a răspuns:

Da, foarte mult! Eu sunt fata, asta e parerea mea. La fel cum aspectul fizic conteaza si pentru baietii, in cazul fetelor e acelasi lucru. Normal ca nu numai aspectul fizic dar acum, se i-a in considerare mai mult ambalajul!

| JJ16 a răspuns:

Da,intr-o oarecare masurawinking

| CorinaFeder a răspuns:

Conteaza si aspectul fizic. Dar cel mai important este caracterul. Poate esti o persoana calma si cuminte ca sa zic asa si fata ca fie ea frumoasa dar sa aiba note mici, sa fumeze, sa injure. ceva ce nu sta in caracterul unei fete...ti se mai pare important atunci astepectul fizic? eu zic ca nu..cred ca intotdeauna prima data te uiti la caracter si abia apoi daca iti place cum arata big grin