| anonim_4396 a întrebat:

Contrar multora care sunt aproape disperați să aibă o iubită, ce părere aveți de un tip de 30 de ani care nu a avut niciodată iubita, dar nici nu vrea relație, nici căsnicie, cel puțin nu pe moment?
Nu vorbesc de genul muieratic sau cu probleme mintale sau dizabilități fizice, ci de un bărbat sănătos.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De specificat de la inceput ca exista o diferenta enorma intre femei si barbati in ceea ce priveste capitolul relatii, iar aceste diferente consta atat in implicarea la nivel emotional in relatie cat si la nivel sexual.
Femeile cauta cel mai mult intr-o relatie partea emotionala iar barbatii se axeaza mai mult pe partea sexuala.

Problemele ar putea fi:
- nu trebuie sa aiba neaparat probleme psihice ( desi multi duc problemele psihice pe picioare ani de-a randul fara sa fie constienti sau sa atraga atentia celor din jur asfel spus pare a fi aparent normal)... insa ar putea fi vorba de un complex de inferioritate ( o are mica, a fost refuzat dintr-un anume motiv de mult prea multe ori, nu crede ca e capabil sa-si sustina familia in caz ca si-ar face una, este impotent, are anumite defecte fizice sau psihice de care el este perfect constient ), e asexual, e homosexual (?! )

- neavand niciodata o iubita pana in prezent, sa obisnuit sa fie multumit cu mana dreapta, si nu mai are nevoie de partenera happy sau are abonament la fetele de pe centura ( asfel, " scapa de necazuri ", cum zic ei laughing ( necazurile fiind, evident noi femeile laughing

- E misogin dar doreste sex cu o femeie, nu si o relatie...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

" Genul muieratic ", insemnand cumva genul de barbat babalau, adica care nu se poate desprinde de mamica sau altceva?

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este strict problema lui.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Perfect normal

| RAY a răspuns:

Voi aveti asa o pasiune de a baga in viata altora numai traim in comunism nu conteaza societatea si individul, romani inca mai sunt comunisti, ca ce spune societatea, ca societatea alege in locul tau, nu in democratie inividul alege pentru el insati, uite doi germani vecini iti spun hallo si atat, 2 romani iti spun tot buna dar se barfesc pe ascuns,fiecaruia ii pasa de ce face vecinu, mentalitate de comunist, primitiv, limitat mintal

sunteti si crestini cica
Făţarnicule, scoate mai întâi bârna din ochiul tău şi numai atunci vei vedea să scoţi paiul din ochiul fratelui tău" (Mat. 7, 1-5).

| pufulescu0o a răspuns (pentru RAY):

Also bitte! Si nemtii se barfesc intre ei la fel de eficient ca romanii! Sorry but no sorry, 9 ani intre ei si mi-a iesit pe urechi cinstea lor!

| RAY a răspuns (pentru pufulescu0o):

Care nemți? Români cu cetățenie germană

| pufulescu0o a răspuns (pentru RAY):

HAhaha! Din astia nu cunosc decat unul, cel care mi-a tradus diplomele... si pana si ala era divortat! In rest nu am tangente cu comunitatea romaneasca, inca!

| RAY a răspuns (pentru pufulescu0o):

Depinde și ce bârfește,că și eu poate mai spun despre alti, dar eu mă referam la judecata, critica, invidie, frustrare

| RAY a răspuns (pentru pufulescu0o):

Ideea e că în comunism societatea decide pentru individ iar în democrație e invers, individul decide pentru el

| pufulescu0o a răspuns (pentru RAY):

Tu nu ai inteles, si eu nu am timp si energie sa va explic fiecaruia ca toti oamenii se aseamana, se barfesc, se urasc, sunt urati, sunt oribili, sunt cu caractere de bleah, etc etc... si doar anumite varfuri dintre ei, daca si numai daca au ocazia sa iasa in fata, ii ridica pentru cateva sute de ani!
sau ii infunda, asa ca Merkel, comunista care a invitat toata Africa aici!

| RAY a răspuns (pentru pufulescu0o):

Nu trebuie sa te enervezi,și eu studiez comportamentul uman., acum studiez legalismul chinez de exemplu, omul e rău și doar prin aplicarea unor pedepse aspre respecta legea, scuze de deranj, nu te supăra

| pufulescu0o a răspuns (pentru RAY):

Nu m-am enervat, stai cool! Eu unul urasc legalismul chinez sau de orice fel, prefer anarhia dar sa fie totala! Nu ca in anii 90 in Romania!

| RAY a răspuns (pentru pufulescu0o):

Anarhia înseamnă haos,îți dau in cap sa îți iau banii,nu se poate trăi așa, devi eu nu cred că nu fur, omor de frica și că pur simplu am rațiune, empatie, dar uni ar ucide, ar fura

| Violleta2022 a răspuns:

Este aparent sanatos, posibil fiind impotent!

Am intanit un asemena caz si ulterior, mai pe la 50 de ani am aflat despre el de e a trait toata viata singur, nefiind interest de sex cu nimeni, fiindca lua pastile psihiatrice foarte puternice, care il faceau "normal la cap" dar el era impotent.

Mai poate avea un micropenis, de care ii este extrem de rusine, sau poate este hermafrodit.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sper sa pot sa ajung si eu ca el, mersi ca mi-ai dat sperante.Mi-era frica ca n-o sa rezist.

| dullcat a răspuns:

E o simpla alegere care trebuie respectata.

| relian a răspuns:

laughing ti-a bagat-o Violeta foarte adinc, sa nu-ti mai trebuiasca laughing
La ea toti care nu au femei is impotenti laughing e bun si asa rau.

Asta cine mai este, pe unde l-ai mai gasit? Sigur e un cunoscut deal tau, ori unu ce ai vrut tu sa te bagi pe el.
Naspa, se pare numa de astia nimeresti laughing ba nu-s interesati, ba mai stiu eu ce nu le placi tu, cand sa spui ca ai gasit si tu unu, ups, omu nu-i curios de relatie.

Acu trebuie sa il intrebi, de care r elatie nu-i curios, de aia sa aiba femeie, sau nu vrea nici sex.
Trebuia sa te urci pe el, sa vezi ce ar fi spus laughing macar asa in gluma

| DeMicUnCălător a răspuns:

E liber să-și trăiască viața cum dorește.
Însă legat de tema asta pot răspunde c-o vorbă la noi.
-If You Don’t Use It, You’ll Lose It.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

De ce stăm și judecăm viața altor oameni?
Este oare obligatoriu să îți găsești sufletul pereche dacă tu te simți impar?
Nu exista un tipar de viața corect.
Nu toată lumea este capabil să iubească, să primească iubirea,să aibă o relație, cel puțin una sănătoasă, că toxice au fost și încă sunt destule.
Sunt persoane care pur și simplu nu vor o relație, vor să se axeze doar pe ei.
Nu este ok să ne aruncam mereu în intimitatea unei persoane, adică viața privată.
Mereu îi arde pe toți, când face copil cuplul care au 10 ani împreună? Sau poate și mai puțin de 10, bun, primul este făcut sa zicem, al doilea?
Bun, dar poate persoanele alea nu pot sau chiar nu își doresc.
Asa cum nu toți sunt capabili sa fie părinți, asa sunt oameni care nu sunt capabili de a începe o relație.
Succes!

| nyoentox2002 a răspuns:

Eu am 21 ani, când aveam 18 ani nu am avut nicio relație, și eram așa disperat până mi-am găsit una și când mi-am găsit am vrut să ies din relație că o consideram că o povară, mie îmi plăcea de una care m-am îndrăgostit a prost, și ea nu m-am vrut, mi-am revenit după 3 luni, după altă fată am era să intru în comă, recent am avut relație, îmi plăcea tipa, începusem să mă atașez de ea și ea m-a lăsat după 9 zile, apoi iar m-am pus cu alta de dragul de a avea o relație, după 9 zile am lăsat-o eu că nu simțeam chiar nimic față de ea!
Și acum mi s-a luat de relații, nu mai vreau, nu îmi mai place nicio fată, am inceput să plac mai mult banii, dă-o naibii de iubire! Acum sunt stresat din cauza banilor și cu statul și cu taxele!

| pufulescu0o a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ce spui tu sunt probleme specifice varstei! Ai dat un raspuns 100 % corect SI conform varstei tale, nici o fata nu te-ar fi contrazis.

| Robert2526 a răspuns:

E gay

| Ilovedinero a răspuns:

E pur si simplu decizia lui, poate are un vis sau o cariera de urmat.Antrenorul meu de ex nu are famile nevasta iubita etc dar a fost lucul 1 european la kickboxing de amatori iar la performanta lucul 5 european.Cand ai antrenamente de 8-9 ori pe saptamana si te gandesti cum sa supravietuiesti camd intrii in ring nu iti mai arde de iubire. Daca isi vad de treaba lor si nu se dau la astea carora nu le-au cazut toti dintii de lapte e ok. Cand vor simti momentul sa isi faca o relatie sau ca pot sa intretina una din toate punctele de vedere e ok

| ALM2000RO a răspuns:

Că e decizia fiecăruia cum îți trăiește viața și că nu-i treaba societății ce face individul (a se înțelege omul, la modul general vorbind sau la modul particular într-un caz anume, concret).
Mă regăsesc și eu în situația descrisă de tine, eu voi fi acela peste 7 ani big grin happy

| FindMyName a răspuns:

Am o părere destul de buna, până la urma își face o iubită când simte el. Ce dacă nu a mai avut niciodată? Asta nu înseamnă că e o problema, mai are timp sa își facă