| geogi a întrebat:

Cred ca am intrat intre-o depresie urata nu am chef sa vorbesc cu nimeni sa manac sau sa ma duc undeva si plang aproape tot timpu nu mai rezist stie careva vreun leac deja nu mai pot respiracrying

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De unde negativismul ăsta?
Trebuie găsit şi îndepărtat cât mai repede.
Pa, pa.

| catthshshshs a răspuns:

Fa ceva ce iti place, gandeste-te la lucrurile frumoase din viata ta. Incearca sa depasesti acest moment pentru ca la un moment dat se va agrava mai tare...

| BRG a răspuns:

Cel mai bun leac pentru depresie este muzica bună şi gîndurile pozitive, ewu cunosc starea în care sînte-ţi, şi sigur că după o repriză de plîns gîndiţi lucrurile altfel, mai optimist sau cel puţin eu aşa fac, dar trebuie să vă reveniţi şi să vă gîndiţi că viaţa merge înainte, cu bune şi cu rele şi nimeni nu merită să suferiţi pentru ea sau el, dar nu a-ţi scris sînte-ţi fată sau băiat? Suferiţi din dragoste presupun, că alea sînt cele mai grele suferinţe, alea te fac să plîngi non stop, să nu mai vrei să vezi pe nimeni şi nimic, nici de mîncare nu-ţi mai arde, dar totuşi trebuie să priviţi pozitiv lucrurile, nu vă auto distrugeţi singur sau singură, pentru că din toată povestea asta organismul suferă cumplit de mult. Sper că v-am putut fi cît de cît de folos. Multă sănătate şi dacă sînte-ţi fată sărut mîna, iar dacă sînte-ţi băiat vă salut. Cu drag. Cristi.

| Lorelai a răspuns:

Leacul ar fi sa iesi si sa te plimbi, sa te duci in locuri in care nu ai mai fost. Poate chiar undeva in natura, la aer curat sa meditezi...Pentru mine asta functioneaza, cel putin pentru o perioadabig grin Daca ascult muzica(ta), e posibil sa te deprimi si mai rau.

| Lorelai a răspuns:

Oricum o sa iesi din starea asta, tuturor ni se intampla, fii puternicahappy

| marsy a răspuns:

Depinde de la ce a aparut aceasta depresie. Cel mai bine ar fi sa esi din casa cu prietenele si sa uit de necazuri! Am avut si eu asemenea depresii ingrozitoare.Imi cadeau lacrimi si nu stiam de ce! Solutia este muzica mai vesela, sa maninci ceva care sa te alinte, sa vb cu prietena ta cea mai buna, sa iesiti la distractii, sa gasesti un hobby pn tine care sa-ti placa! succese si nu fi deprimata ca primavara este cel mai sweet anotimp in care te poti indragosti de cinevawinking

| Mihaic93 a răspuns:

Leacu' il facea Einstein pe vremea lui, acum se numeste go to PSIHOLOG!

| gabriela a răspuns:

Nu toate depresiile pot fi tratate cu muzica si gandire pozitiva. Treci pe la un psiholog, tratamentul este pe perioada scurta, dar nu te lasa depasit de situatie. Poate e doar o astenie de primavara...mergi la medic!

| dyddyyyx18 a răspuns:

Ai o idee de la ce ar putea fi? Suferi in dragoste?
nu stiu ce sa zic, imi pare rau pentru u, dar daca persista ar fi bine sa vb cu un psiholog.
Si la multi ani pentru vineri happy

| geogi explică:

Am fost plecata de joi pana azi la tara si tot nu mi-am revenit si is fata cred ca toate astea se datoreaza din cauza fostului meu pr pe care inca nu le-am putut uita tot nu stiu ce sa fac cum sa ma impac cu el daca vreti mai multe detalii spuneti-mi si vi le dau multumesc pentru timpu acordat

| laura_9178 a răspuns:

Cand patesc ca tine doar muzica&dulciurile ma pot inveseli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi direct la sursa. Confrunta-te in mod direct cu problema/problemele care ti-au provocat-o. Rezolva-le, clarifica-le. In alt mod, te vei lovi in mod sigur de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca cu viata ta in stele. Dar daca plinsul tau te ajuta, atunci plingi si termina-ti lacrimile pentru ca fericirea e dincolo de ele.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa treci peste orice ar fi, ai nevoie de liniste si de iesiri prin oras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt incercari ale vietii, dar sa ti minte, ca orice in viata se invata, chiar si sa traiesti a doua oara.Gaseste_ti un punct de echilibru in viata si ai sa vezi ca e bine.Lupta,trebuie sa ai vointa multa, gaseste_ti motivele pentru care ai trai:dumnezeu, familie... te pup

| 32 a răspuns:

Inteleg cum te simti pentru ca si eu am trecut prin asa ceva.cred ca cel mai bine ar fi sa gasesti o solutie petru a-ti rezola problemele cu care te confrunti.Si nu uita timpul le rezolva pe toate.si mai e o vorba:Viata e asa cum ti-o faci!

| bya_3136 a răspuns:

Sunt de acord cu oanaoanny. doar fa ce crezi tu ca te poate inveseli si mai linisti. daca ai prieteni adevarati stai cu ei.asculta muzica.sau canta.deseneaza.citeste.danseaza.orice dar incearca sa uiti.

| necroticobsesion a răspuns:

Descarca te cu totul plangi pana epuizezi lacrimile. Asculta muzica si scrie ti gandurile pe foaie lasa toate sentimentele afara.Stiu cum e sa fii in depresie pentru mine cam asta ma ajuta.