| yuli10 a întrebat:

Cred ca m-am indragostit de un barman. E foarte simpatic si am avut ocazia sa vorbesc cu el de mai multe ori, am si mers intr-un club impreuna pentru ca avem prieteni comuni, iar la un moment dat am ramas singuri pe canapea pentru ca eram amandoi prea obositi sa mai dansam. M-a uimit faptul ca este foarte cultivat, prima mea parere despre el fiind ca e doar un baiat frumos big grin
De prima oara cand ne-am cunoscut am avut impresia ca flirteaza cu mine dar nu i-am dat atentie pentru ca mi s-a parut ca nu e genul meu, iar acum e prea tarziu, pentru ca s-a implicat intr-o relatie, cu o fata cu care sunt si eu in relatii de prietenie... urat! happy
In fine, ideea e ca am ajuns sa merg la bar numai pentru a da ochii cu el. E ciudat, am impresia ca si el simte la fel, ca ne-am intelege perfect impreuna. Nu cred ca as face un pas in directia asta, dar probabil voi continua sa cochetez cu ideea.
E sanatos sa ai o relatie bazata numai pe dorinte si flirt, fara vreo intentie de a lega o conexiune? Ca stand asa si gandindu-ma nu cred ca as vrea sa am o relatie cu el, mai ales ca am invatat ca totul se consuma in timp. As prefera sa conserv sentimentul asta de fericire care ma infioara cand il vad, cand vb cu el. Sau asta o sa ajunga sa ma macine?

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Daca s-a implicat intr-o relatie cu prietena ta, atunci e cazul sa faci pasi inapoi.
Nu, nu e sanatos sa ai o relatie bazata pe dorinte si flirt fiindca te scufunzi incet, incet in miresmele dragostei si te vei indragosti de cineva cu care e foarte greu sa ai o relatie. Ce se consuma in timp? Ochii care nu se vad, se uita. Aici da, timpul e sinucigasul perfect dar in cazul tau timpul preia dimensiuni diferite. Va veni timpul cand vei vrea mai mult, vei fi geloasa ca e cu prietena ta, va veni timpul cand o sa te saturi de flirt si dorinte si datorita faptului ca vei fi indragostita vei face lucruri stupide.
Ce doresti, sa prelungesti starea asta de agonie ca la urma suferinta sa fie direct proportionala cu ea? Sau sa tai cu foarfecul din start aceasta pasiune si sa fii libera sufleteste?
Lasa-l in pace, incearca sa nu mai frecventezi acel local. Si daca vei auzi ca s-a despartit de prietena ta, atunci treci si incearca sa vorbesti cu el. Gandeste-te la tine, la prietena ta, gandeste-te ca poti omori din prezent ce poate fi daunator in viitor.
Relatia de flirt e una banala, superficiala, e doza de speranta si nuanta falsa de optimism ca poate va iesi ceva, poate visul va deveni realitate. Trezeste-te acum, mai tarziu s-ar putea sa fie prea tarziu.

nony
| nony a răspuns:

laughing Ce sfaturi ¨moderne¨ are Alllinna.
Lasa asa cum e, Yuli, nu incerca sa treci mai departe.Cateodata,unele relatii sunt mai frumoase cand sunt pe baza de flirt si prietenie.Cand se ajunge mai departe, odata si odata se vor strica.Cred ca stii destul de bine acest lucru. Daca te vei indragosti si vei fi dezamagita, toata aceasta fericire care te infioara se va transforma in praf.
El are iubita, asta e, ai pierdut ocazia. O sa te macine? nu cred, mai de graba o sa-l uiti peste ceva timp si, vei ramane cu aceasta amintire frumoasa.
¨NU te culca cu el, o sa regreti mai tarziu¨

| adrian_3467 a răspuns:

Tare rau povestea.Complicat sa ai 2 variante nu? Eu ma pun in rolul lui si cred ca trebuie sa incerci, poate el chiar asta vrea. O relatie iti poate oferii multe bucurii, dezamagire, tristete dar poate fi si o experienta inedita happy. INCEARCA si vezi sa ne tii la curent cu evolutia lucrurilor happy.

| georgiana37 a răspuns:

Daca s-a implicat in relatii cu prietena ta mai bine te lasi pagubasa ca tu l-ai pierdut si pe el acum sa iti pierzi si prietena...

| daniella_4528 a răspuns:

Dragostea nu a fost interzisa nimanui si nici nu stii cum intr-o buna zi totul va fi frumos si poate veti avea o relatie este sanatos ca sa traiesti pentru cineva ceva sentimente.Asta desigur te va macina ceva timp dar peurma se poate sal si uiti si a sa te rizi cind ai sati aduci aminte cal placeai dar se poate sa aveti si o relatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrurile neimplinite sunt pe jumatate rezolvate, scote cuiul asta din inima bate-l in perete, pune o rama si uita-te in ea, vezi ceva? daca vezi, culca-te cu el, o sa regreti mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony se poate si varianta cealalta, ma culc cu el si n-o sa regret, aaaaaa, este ca lucrurile se intampla asa cum le programam noi? daca spun s-ar putea sa-mi para rau, asa o sa fie.