| Catalion a întrebat:

Cred ca se stie ca baietii se gandesc in fiecare zi la sex si probabil din ora in ora, iar atunci cand vad o fata frumoasa, cu siguranta se gandesc cum arata acea fata dezbracata si cum ar fi daca ar face sex cu ea si nu prea le pasa daca acea fata este serioasa, desteapta sau normala la cap. Este normal pana la urma si baietii care nu se gandesc la asta sunt fie homosexuali, fie de pe alta planeta, nu este asa? Dar fetele ce gandesc cand vad un baiat frumos? Se gandesc la sex si cum ar arata acel baiat dezbracat sau se gandesc daca acel baiat se poarta frumos, daca este afectuos, daca ii plac copiii, daca este sensibil sau bun? Probabil nu este asa, nu? Am observat multe fete care atunci cand vad un baiat aratos, se indragostesc pe loc de el, pe urma povesteste prietenelor despre el sau ne spune tuturor aici, pe TPU. Cum gandesc fetele in acesta situatie? Pe mine ma cunosc multe fete si nici una nu a simtit sayu simte un sentiment de dragoste pentru mine, dar asta pentru ca nu sunt un baiat prea aratos, dar cand se uita la un baiat mai frumos, parca zici ca li se maresc sanii, cum baietilor li se ridica penisul, zau asa. Cum se poate indragostii cineva de altcineva, doar dupa cum arata, fara sa-l cunoasca macar, pentru ca celalalt ar putea sa fie un criminal si ea sa nu stie.

Răspuns Câştigător
| sonya_5952 a răspuns:

Catalin, ceea ce numesti "a se indragosti" este de fapt corect spus "a se simti atras". Atractia fizica nu are nicio legatura cu dragostea. Atunci cand iubesti pe cineva, nu iti imaginezi cum ar arata persoana respectiva fara haine sau cum ar fi sa faci sex cu ea ci te gandesti la lucruri mult mai profunde, la un viitor comun poate la o familie la fericirea omului de langa tine in general. Fetele care spui tu "se indragostesc" pe loc de baietii aratosi, se simt doar atrase de fizicul lor fara se le pese de intelectul sau de sufletul acelor persoane si ma indoiesc serios ca poti iubi n barbat doar pentru ca este frumoshappy E ca si cum ai primi cadou un **** ambalat foarte frumos...nu poti admira prea mult timp ambalajul pentru ca la un momentdat va incepe sa miroasa big grin

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Astea sunt fete mai reduse mintal care se indragostesc de un necunoscut, daca e atractie e normal dar dragoste e basm in prima zi sau daca il vad cu bani la fel reactioneaza.

| Pho3nix a răspuns:

Se numeste atractie fizica.
Cam aiurea gandurile tale. Nu-i corect ce zici tu acolo.

| Ecea a răspuns:

Prietene,eu ma nu ma gandesc la sex asa des cum spui tu acolo si nici nu prea ma uit dupa fuste sau sani si etc, am alte prioritati mult mai importante decat femeile in fuste si etc.
Cat despre atractia lor sexuala personal nu o inteleg, cunosc femei mature care au minte cat una din 15 ani.Pana la urma sunt doar niste "pute" difera doar dimensiunile putin in rest nu inteleg diferenta.
Desi iubesc femeile din punct de vedere fizic,le detest din punct de vedere psihic. Logica lor este total absurda si de neinteles.

In rest sunt PRO @sonya are dreptate.
Si oricum, frumusetea este trecatoare si la femei si la barbati, nu ramai cu ea toata viata iar in cazul femeilor mult mai repede.
O femeie serioasa nu o sa se uite niciodata la un barbat pentru frumusetea lui sau banii lui sau etc.Din pacat exista putine femei serioase.

PS:fetitele de 12-17 ani sa se abtina la comentarii deoarece caracterul unui om se formeaza intre 18-21 cand incep sa descopere viata.

| anaid a răspuns:

In primul rand.Nu ni se maresc sanii cand ne uitam la un baiat "aratos"laughing.Nu pot sa raspund in numele tuturor fetelor.Dar eu personal,cand vad un baiat frumos nu ma gandesc nici cum e la pat, nici cati copii as face cu el, nici faca e afectuos.Ma gandesc doar la cat de bine arata si imi spun "omg ce bun e tipul asta".Sa vrei o relatie cu cineva necesita mai mult decat un chip frumos.Probabil ca as dori de la el un sarut, doua in club de curiozitate si nimic mai mult.

| Jack a răspuns:

Se numeste "dragoste la prima vedere" si eu am avut fete de care m-am indragostit mai demult in "tinerete " si eram fff indragostit de le chiar daca se ocmportau ff urat cu mine si erau figurante si etc etc tongue Si faza cu de tine nu se indragosteste nici o prietena tongue nu-i fi asa sigur uneori poate nu iti dai seama,se intampla uneori de la pers de la care te astepti mai putinsunt cazuri si cazuri, si oricum schimbati modu penal de a gandi, pe mine nu ma prea plac fetele tongue! exista 2 eluri de persoane aia care spun " pe mine nu ma plac fetele " aia se plang mereu si mi mila de ei. dar sunt convins ca isi merita din plin soartawinking si le doresc sa o tina tot asa si sa nu aiba succes cu fetelewinking ca macar poate o sa se trezeasca intr-o zi thinking pentru ca tipi aia nu fac nimic sa evolueze. doar stau in fata calculatorului si sep lang tongue rezulta,isi merita soarta tongue sau tipi care spun " pe mine nu ma plac fetele,dar incerc sa ac tot ce pot sa ma placa,ma trag pe coate si dau tot ce pot sa evoluez,sa fiu mai bun, sa ma educ in "arta " seductiei si atractiei, si nu o sa renunt pana nu o sa reusesc indiferent de primele esecuriwinking " pentru aia am un respect deosebit tongue Ciauwinking!

| Annd a răspuns:

Asa, si ce e cu fabula asta? Ne dai sfaturi? Intelege ca traim in 2011.
Nimanui nu'i pasa de nimanui, fiecare e pentru sine, trebuie sa arati bine si sa ai bani. punct

| maissner a răspuns:

Ti'a raspuns deja sonya.Cred ca ea merita fundita.