| Simplyy a întrebat:

Cred ca sunt bisexuala, si nu ma pot impaca cu ideea, nu vreau sa fiu ciudata care se saruta si cu fete si cu baieti. Ma simt ciudat. Vreau un sfat cum sa scap de vise si de imaginarile astea prostesti cum ca m-as saruta cu o fata. Sau e normala chestia asta?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Frate, şi eu sunt bisexuală.
Nu e nimic ciudat în asta. Nu e vina ta că te atrag fetele, dar şi băieţii deopotrivă. Oricum, nu poţi să te schimbi. Acceptă-te aşa cum eşti. Pentru că dacă nu te accepţi, şi nu eşti mândră de tine, vei intra într-o stare de depresie, şi te vei simţi scârbită de tine.

6 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Nu prea este normal, dar, atata timp cat acestea sunt doar vise si nu vrei sa le practici in viata reala este ok. Trebuie sa iesi din casa si sa cunosti mai multi baieti, astfel te vei dezobisnui de gandul cum ca ti-ar placea fetele. Sfatul meu este sa stai cat mai mult cu baietii. Cel mai bine este sa-ti faci un iubit si ai rezolvat problemawinking

| Simplyy explică (pentru ViVi99):

Imi vin idei sa practic si in viata reala. Cunosc destui baieti cu care as putea fii.

| ViVi99 a răspuns (pentru Simplyy):

Pai atunci, daca iti plac, fii cu ei si nu te mai gandi la relatiile cu fete...mult norocwinking

| selysol a răspuns:

Pai daca esti adolescenta e destul de `normal` spun specialistii straight face cica iti gasesti identitatea si orientarile... daca vrei sa scapi nu te mai gandi ce e asa de greu straight face cand iti vin ganduri din alea cum ca te saruti cu o fata gandeste-te repede la un baiat dragut daca vei face asa tot timpul incetul cu incetul vei scapa de problema asta depinde de tine baftahappy

Răspuns utilizator avertizat
| ℓDℓ a răspuns:

Si eu sunt bisexuala.
trebuie sa accepti lucrul asta pentru ca de acum face parte din tine
Si mie mi se parea ciudat la inceput...
conteaza sa fi tu fericita, sa iubesti si sa fi iubita.
Iar uneori...o relatie intr-o relatie intre2 fete exista mai mult respect decat intr-o relatie dintre un baiat si o fata.
bafta:*