| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Credeti ca va aparea vreodata un nou testament?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Da, si sper sa-mi lase mie jumatate din imparatie cerurilor.

Răspuns utilizator avertizat
| OCTAVY a răspuns:

Un mic secret.
O sa se schimbe Noul Testament.
La Apocalipsa.
De ce?
Simplu.
Apocalipsa din Bibliile noastre e o traducere din greaca, nu o comentare in spirit ortodox romanesc.
Din nou.De ce?
Inca nu avem oameni specializati in a putea descifra toate prezicerile.
De exemplubig grine unde vine numele bestiei de "666".
Protestantii si catolicii au comentat acest lucru dupa ureche.
Succes.

| danay72 a răspuns:

Noul testament exista deja, iar Biblia este completa. 2Timotei3:16

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

imi cer scuze, am inteles gresit.Biblia vorbeste ca vor fi deschise niste suluri, dar aceasta perioada nu se refera la timpurile nosatre ci la viitor.Revelatia20:11,12,,se refera la lumea noua alui Dumnezeu, cand vor avea loc invieri.

| Silyca a răspuns:

Nici gand.