| IoanaIonuca a întrebat:

Credeti ca au vreo legatura visele cu ce se intampla in viata reala?
Azi noapte l-am visat pe fostul meu prieten. Si nu stiu, asa ciudat m-am simtit azi si parca tot la el mi-a stat capul. A fost o relatie scurta, de o luna

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, visele sunt produsul subconstientului nostru, ca atare sunt generate de creierul nostru si continuate in somn.
Nu-i nimic, a fost un vis de noapte. Azi trebuia sa-l uiti sa nu-l faci sa devina o obsesie ca o sa-l mai visezi si maine!

| corbulalbrosu a răspuns:

Visele sunt vise, realitatea este cu totul altceva. In concluzie nu exista nicio interdependenta intre vis si realitate.

| OldSoul a răspuns:

Nu au nici o legatura.
PS:Si eu mai vizam o anume fata, zilele trecute am aflat ca are prieten, sunt curios, de acum o sa o mai visez? laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Nu intotdeauna!

| many404 a răspuns:

Din cauza ca te.ai gandit la el ziua l.ai visat

| Aly_Alyn_2001 a răspuns:

Da, visele nu sunt foarte diferite de viata reala, toata lumea zice ca sunt extrem de diferite, pai in vis, daca este lucid poti face ce doresti si in viata reala nu, asta e singura diferenta " normala " intre ele. Hai sa-ti spun cum mi-am castigat eu relatia mea:
Prin clasa a 4-a, o noua colega s-a mutat la noi la scoala, buba mare ca era cu noi in clasa.
Mie imi placea sa stau in ultima banca si pe ea doamna a mutat-o in fata mea, tot vorbea cu mine si eu cu ea, etc.
Prin clasa a 6-a, am inceput sa-mi dau seama ce inseamna prietenia - dragostea, si pur si simplu ma indragostisem de ea, nu stiam daca si ea era indragostita de mine deci nu aveam de ce sa risc.
Am stat, am " studiat-o ", am aflat mai multe despre ea si la inceputul anului asta, sunt in clasa a 7-a, m-am dus frumos la ea si i-am spus ca mi s-a parut foarte draguta inca de la inceput (ea devenise instant cea mai "populara" fata din clasa pentru ca era cea mai frumoasa.) si ca mi-as dori foarte tare sa am o relatie de prietenie cu ea, apoi a incercat sa-mi zica ceva, doresc sa mentin ca mergeam spre casa si nu prea era nimeni, am intrerupt-o si i-am zis ca o iubesc, atunci m-a sarutat si mi-a soptit la ureche ca si ea ma iubeste.
Acel sentiment... este pur si simplu irezistibil, ce legatura are asta cu intrebarea ta? In clasa 6-a am visat-o pe acea fata de cel putin 20 ori, fiind intr-o relatie cu ea, asta dovedeste ca, citez :
" Visurile devin realitate! ".

| Addeline a răspuns:

Cred ca chiar daca at-i fost impreuna un timp destul de scurt ti-ai atasat de el de aceeia se poate intimpla sa il visezi